Fanoušci za plotem, kola a olympiáda. Nejlepší fotky sportu z Czech Press Photo

2. místo v kategorii Sport: Jaroslav Svoboda, volný fotograf / Bajky! (ukázka ze série snímků).
Nový seriál Aktuálně.cz se vrací k soutěži Czech Press Photo, aby přiblížil nejlepší snímky v jednotlivých kategoriích. První díl se zaměřuje na sportovní fotografii. Vítězná série Romana Vondrouše z ČTK zachycuje fanoušky fotbalového klubu Bohemians, kteří v době stadionů uzavřených kvůli pandemii podporovali hráče přes plot.
3. místo v kategorii Sport: Michal Sváček, Mafra, a.s. / Olympijské hry Tokio 2020 (ukázka ze série snímků).
vot Foto, vot
4. 2. 2022 6:00

(2. díl seriálu) Druhé místo obsadil volný fotograf Jaroslav Svoboda se sérií Bajky! a třetí se umístil Michal Sváček z Mafry se snímky z olympijských her v Tokiu.

Celkové vítěze všech kategorií v soutěži Czech Press Photo jsme již zveřejnili v článku Czech Press Photo zná vítěze, hlavní cenu získal snímek z vesnice zničené tormádem. Tam jsme se také podrobně věnovali kategoriím reportáž a Umění a kultura, ve kterých byli oceněni fotografové vydavatelství Economia, pod něž patří Aktuálně.cz.

V přehledu vítězů byl uveden vždy jeden ukázkový snímek z vítězných sérií, které bývají obvykle složeny z devíti fotografií. V seriálu, který právě startuje, budeme představovat kompletní série, které hodnotila porota. Tu vedl šéfredaktor fotobanky ČTK Petr Mlch a členy byli Jan Zátorský (Mafra), Alžběta Jungrová (400ASA), Adrian Evans (Panos Pictures), Sean Gallup (Getty Images).

Výsledky 27. ročníku Czech Press Photo byly vyhlášeny ve čtvrtek 20. ledna. V letošním ročníku soutěže bylo vypsáno osm fotografických kategorií. Soutěžilo 250 fotografů, kteří přihlásili přes čtyři tisíce fotografií.

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií 27. ročníku soutěže Czech Press Photo v Národním muzeu v Praze je otevřena od 21. ledna 2022 a potrvá do konce května. Více informací o výstavě najdete na stránkách Czech Photo Centre.