Jak bydlí Denisa Barešová. Hvězda Kukaček žije sama v malém bytě s nábytkem z bazaru

Jak bydlí Denisa Barešová. Hvězda Kukaček žije sama v malém bytě s nábytkem z bazaru
"Vždycky mě mrzelo, že v rodině nemáme chalupu, a záviděla jsem lidem, kteří mohli utéct na venkov. Dnes si to vynahrazuju aspoň tady v kuchyni. Kredenc jsem chtěla proto, že nemám ráda uzavřené úložné prostory a tohle mi přišlo jako dobrý kompromis," popisuje Barešová.
Ačkoli má ráda světélka i svíčky, navečer si svítí jen červeným světlem. "Modré světlo, které vychází ze zářivek, mobilů a počítače, večer v těle rozhazuje hormony, z čehož pak pramení problémy se spánkem. Červené více podporuje cirkadiánní rytmus a připravuje tělo na to, že je večer, což mi pomáhá rychle usnout, když večer přijdu z divadla," dodává Marcela ze seriálu Kukačky.
V komodách z druhé ruky má vonné tyčinky nebo české šperky s názorem. Na pracovním stole jí skromně stojí Cena Thálie, kterou před dvěma lety získala v kategorii pro činoherce do 33 let.
Když je toho na ní moc, podívá se do tarotových karet, k nimž jak sama tvrdí přistupuje střízlivě a s nadhledem.
Foto: Tomáš Vocelka
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
20. 2. 2023 11:31
Když nestojí na jevišti nebo filmovém place, zašívá se v bytě na pražských Vinohradech. Herečka Denisa Barešová si poprvé od školy užívá, že nežije s žádnými spolubydlícími. Loni sehnala dvoupokojový byt s výhledem do vnitrobloku a vybavila si ho nábytkem z druhé ruky i kousky v chalupářském duchu.

"Mám ráda kvalitní a praktické věci. Nedokážu mít v bytě něco, co je sice na pohled hezké, ale k ničemu to neslouží. Líbí se mi, když už mají věci něco za sebou. Mám k nim pak úplně jiný vztah než k novému vybavení," říká sedmadvacetiletá herečka, kterou diváci znají ze seriálu Kukačky, filmů Promlčeno či Krajina ve stínu.

V bytě na pražských Vinohradech má Denisa dvě místnosti. Sedět u ní v kuchyni je jako ocitnout se u někoho na chalupě. Je tu jídelní stůl v rustikálním stylu, květinové věnce, stará kredenc s příborníkem i vůně čerstvě upečeného koláče.

"Péct jsem začala už ve 14 letech a pořád mě to baví. Momentálně to vnímám jako skvělou terapii a odpočinek. Mám dobrý pocit, když mi pod rukama vzniká něco hmatatelného, a občas z toho je i malý přivýdělek," říká herečka, která párkrát do měsíce dodává sušenky do kavárny Bullerbyn.

Kromě pečení tráví svůj čas čtením knih, posloucháním hudby nebo sledováním filmů. "Je to moje vášeň a zároveň i součást herecké práce. I když film nestojí za nic, člověk si z něj přece něco vezme. Třeba to, že je příšerný," říká s nadsázkou věrná fanynka irské herečky Saoirse Ronanové i zpěváka Harryho Stylese.

V kuchyni má kompostér a v ložnici šatník s oblečením ze sekáče. Snaží se žít udržitelně, a když na ni přijde splín, nahlédne do tarotových karet. 

Podívejte se, jak žije herečka Denisa Barešová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy