Gastronomická oáza. Restaurace uprostřed eukalyptového lesa připomíná páru nad hrncem

Gastronomická oáza. Restaurace uprostřed eukalyptového lesa připomíná páru nad hrncem
Bílá restaurace v Číně se z ptačí perspektivy proplétá mezi eukalypty a jezírkem. Její tvar připomíná páru, která se line z hrnce, bez toho, aby narušoval okolní prostředí.
Takhle vypadá model restaurace Hot Pot.
Během večera je restaurace jen decentně osvětlená, aby nenarušovala okolní prostředí, které je plné fauny a flóry.
Jezírko je hlavním spojovacím prvkem vlnitého půdorysu restaurace. Nachází se přímo v jejím středu a na jeho hladině plavou lekníny.
Foto: MUDA
Magazín Magazín
12. 7. 2019 11:25
Uprostřed eukalyptového lesa v jihozápadním čínském městě Čcheng-tu otevřela nová restaurace s výhledem na jezero. Bílá minimalistická konstrukce nemá žádné stěny, a tak mají zákazníci bezprostřední kontakt s okolní přírodou. Architekti se při návrhu konstrukce inspirovali stylem, jakým se vaří čínské polévky. Kuchaři je připravují vždy uprostřed stolu před očima zákazníků, kterým se do nosů line štiplavá pára z hrnce. Hot Pot, jak se zahradní restauraci přezdívá, je teď hlavním lákadlem zeleného předměstí. Podívejte se, jaký zážitek lidem nabízí.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy