Až vyrostu, budu zachraňovat jednorožce. Grafici "zhmotnili" vysněná zaměstnání dětí

Až vyrostu, budu zachraňovat jednorožce. Grafici "zhmotnili" vysněná zaměstnání dětí
Sedmiletý Ethan z Filipín nakreslil obrázek, ve kterém jsou ukryta rovnou tři zaměstnání - umělec, pekař a astronaut. Vysněnou práci hodlá vykonávat ve svém domě, který se může přeměnit na vesmírnou raketu.
"Kreslím oblíbená zvířata, ovoce a koláče. Mám robota, který peče tak dobře jako já. Upeče cokoliv, co mu řeknu. Potom si vyberu planetu, ke které poletím, a dávám pozor na různé kameny a tělesa vykazující známky mimozemského života," popisuje Ethan svůj běžný pracovní den. Doma pracuje pouze v tričku a kalhotách, ale když se vydá na vesmírnou pouť, obleče si oblíbený fialový skafandr.
Čtyřletá Brigid z USA sní o tom, že bude pracovat jako zachránkyně jednorožců. "Když jednorožce unesou zlí lidé, musím je zachránit z nebezpečných hradů," říká o své práci. Takto vypadá její kresba vysněného zaměstnání.
A takto její obrázek vizualizovali grafici. Brigid svůj běžný pracovní den popisuje následovně: "Nejdřív uslyším, jak jednorožec pláče, protože ho odlákal zlý čaroděj. Musím najít hrad a cestu dovnitř." A co se stane, až jednorožce zachrání? "Můžu ho adoptovat a stane se součástí rodiny."
Foto: Quid Corner
Magazín Magazín
9. 11. 2019 13:20
Sedm dětí z celého světa od Spojených států amerických až po Filipíny dostalo za úkol nakreslit svoje vysněné povolání. Z obdržených "čmáranic" pak grafici vytvořili profesionální vizualizace. Podívejte se, jak podle dětí vypadá práce astronomů, umělců, paleontologů nebo zachránce jednorožců.

Za projektem stojí finanční blog Quid Corner, který oslovil děti z různých koutů světa a položil jim sérii jednoduchých otázek o jejich vysněné práci - ptal se na běžný pracovní den, místo výkonu povolání nebo co při něm na sobě nosí. 

Děti své nápady poté nakreslily na papír a grafické studio z nich vytvořilo realistické vizualizace.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Zimola bude v krajských volbách kandidovat v dresu ČSSD, uvedl Hamáček. Jeho projekt Změna 2020 není konkurencí, ale platformou k přilákání osobností.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy