Až vyrostu, budu zachraňovat jednorožce. Grafici "zhmotnili" vysněná zaměstnání dětí

Až vyrostu, budu zachraňovat jednorožce. Grafici "zhmotnili" vysněná zaměstnání dětí
Sedmiletý Ethan z Filipín nakreslil obrázek, ve kterém jsou ukryta rovnou tři zaměstnání - umělec, pekař a astronaut. Vysněnou práci hodlá vykonávat ve svém domě, který se může přeměnit na vesmírnou raketu.
"Kreslím oblíbená zvířata, ovoce a koláče. Mám robota, který peče tak dobře jako já. Upeče cokoliv, co mu řeknu. Potom si vyberu planetu, ke které poletím, a dávám pozor na různé kameny a tělesa vykazující známky mimozemského života," popisuje Ethan svůj běžný pracovní den. Doma pracuje pouze v tričku a kalhotách, ale když se vydá na vesmírnou pouť, obleče si oblíbený fialový skafandr.
Čtyřletá Brigid z USA sní o tom, že bude pracovat jako zachránkyně jednorožců. "Když jednorožce unesou zlí lidé, musím je zachránit z nebezpečných hradů," říká o své práci. Takto vypadá její kresba vysněného zaměstnání.
A takto její obrázek vizualizovali grafici. Brigid svůj běžný pracovní den popisuje následovně: "Nejdřív uslyším, jak jednorožec pláče, protože ho odlákal zlý čaroděj. Musím najít hrad a cestu dovnitř." A co se stane, až jednorožce zachrání? "Můžu ho adoptovat a stane se součástí rodiny."
Foto: Quid Corner
Magazín Magazín
9. 11. 2019 13:20
Sedm dětí z celého světa od Spojených států amerických až po Filipíny dostalo za úkol nakreslit svoje vysněné povolání. Z obdržených "čmáranic" pak grafici vytvořili profesionální vizualizace. Podívejte se, jak podle dětí vypadá práce astronomů, umělců, paleontologů nebo zachránce jednorožců.

Za projektem stojí finanční blog Quid Corner, který oslovil děti z různých koutů světa a položil jim sérii jednoduchých otázek o jejich vysněné práci - ptal se na běžný pracovní den, místo výkonu povolání nebo co při něm na sobě nosí. 

Děti své nápady poté nakreslily na papír a grafické studio z nich vytvořilo realistické vizualizace.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci jen 500 lidí

Spolek Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci v centru Prahy pouze 500 lidí, přestože kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí chystá správní žalobu. Na videu na facebooku spolku to dnes večer oznámil jeho předseda Mikuláš Minář. Kvůli dodržení omezení Milion chvilek ruší také pochod k sídlu vlády, který měl být součástí demonstrace. Policie dnes odpoledne na twitteru oznámila, že nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Pokud policisté zjistí porušení hygienických podmínek, věc zadokumentují a předají hygienické stanici.

Kvůli riziku nákazy novým koronavirem jsou v Česku zakázané hromadné akce nad 500 osob. Spolek Milion chvilek je ale přesvědčen o tom, že příslušné nařízení ministerstva zdravotnictví se nevztahuje na právo shromažďovací. "Vláda tvrdí opak, proto podáme správní žalobu," uvedl dnes Minář. Podle názoru právníků spolku je omezení nezákonné a protiústavní.

Minář je také přesvědčen o tom, že omezení má za cíl zdiskreditovat protestní akce. "Vláda na nás šije 'boudu' a chce protesty jednou provždy u většiny národa zdiskreditovat. Nedejme jí teď tu záminku," uvedl. Organizátoři demonstrace na Staroměstském náměstí proto dodrží podmínku maximálního počtu účastníků. "Na úterní akci proto skutečně vpustíme pouze 500 osob," upozornil předseda spolku.

Ze stejného důvodu se neuskuteční ani plánovaný pochod ke Strakově akademii, který měl být součástí úterní demonstrace. "O to důležitější bude, aby se po celé republice uskutečnilo co nejvíc lokálních akcí, které se do 500 lidí pohodlně vejdou," řekl dnes Minář.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Francouzská armáda zabila velitele Al-Káidy v severní Africe

Francouzská armáda zabila v Mali velitele teroristické organizace Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) Abdal Malika Drúkdala. Oznámila to dnes ministryně obrany Florence Parlyová. Francie stojí od roku 2013 v čele mezinárodní koalice proti islamistům v této africké zemi.

"Dne 3. června zabily francouzské armádní síly s podporou místních partnerů během operace v severním Mali emíra Al-Káidy v islámském Maghrebu Abdal Malika Drúkdala a několik jeho nejbližších spolupracovníků," uvedla Parlyová na twitteru. Informaci následně potvrdila agentura AFP, podle níž byl Drúkdal zabit poblíž malijského města Tessalit u hranic s Alžírskem, kde se údajně dlouhodobě skrýval.

Drúkdal byl považován za jednoho z nejzkušenějších militantních džihádistů v severní Africe. V roce 2012 patřil k hlavním organizátorům převzetí severovýchodní části Mali pod kontrolu islamistů, po němž v zemi intervenovala francouzská armáda. Ta sice ve spolupráci s místními silami zatlačila džihádisty zpět, bezpečnostní situace v zemi na severozápadě Afriky je nicméně dlouhodobě nestabilní a islamistům se daří podnikat útoky nejen v severní, ale i centrální a jižní části státu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

AstraZeneca začíná s výrobou vakcíny proti koronaviru, i když testování ještě neskončilo

Britská farmaceutická společnost AstraZeneca oznámila, že začíná s výrobou potenciální vakcíny proti nemoci covid-19. Ačkoli klinické testování očkovací látky není dosud u konce, a není tedy jasné, zda je vakcína funkční, chce firma mít k dispozici zásoby pro případ, že by testy dopadly dobře. Stanici BBC to dnes řekl šéf společnosti Pascal Soriot. AstraZeneca si zajistila kapacity pro dodávku celkem dvou miliard dávek testované vakcíny.

"Začínáme s výrobou vakcíny ihned - musíme ji mít připravenou ve chvíli, kdy budou výsledky (testování)," řekl Soriot. "Samozřejmě, že toto rozhodnutí s sebou nese riziko, ale jde o finanční riziko, pokud vakcína nebude funkční… Pak by všechen materiál, všechny vyrobené vakcíny přišly vniveč," dodal.

AstraZeneca vyvíjí vakcínu s pracovním názvem AZD1222 ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou a v současnosti ji testuje na 10 000 dobrovolnících v Británii. Výsledky zkoušek by měla znát do srpna.

Firma se zavázala, že polovinu dávek očkovací látky, které se chystá vyrobit, poskytne chudším zemím. Ve čtvrtek oznámila, že uzavřela další dva kontrakty, přičemž jeden z nich ve výši 750 milionů dolarů s nadacemi filantropů Billa a Melindy Gatesových. Z celkem jedné miliardy dávek očkování určených pro chudší země by mělo být 400 milionů k dispozici ještě před koncem letošního roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy