Česko je země cedulí, nápisů, zákazů a rozkazů. Na výletech si opravdu počtete

Česko je země cedulí, nápisů, zákazů a rozkazů. Na výletech si opravdu počtete
Nebezpečí při koupání psů zřejmě stoupne na maximum.
Důraznější verze nápisu "Zákaz skládky".
Zdá se, že případný sníh na silnici je ještě to nejmenší, co tu člověka může potkat.
"Děkujeme za Váš vztah ke sportovní úrovni závodu" je formulace nádherná, spisovatel by to lépe nenapsal.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 22. 8. 2016 19:38
Obliba nejrůznějších cedulí je v Česku značná. Někdy dá práci je všechny učíst, ale mnohdy to stojí za to. I takovéto příkazy, zákazy a nabídky lze během letních výletů potkat – v lesích, v polích, u rybníků, v hospodách či na návsi. Nicméně originální cedulí disponuje třeba i pražské Rudolfinum.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy