Česko, země rozhleden. Tohle jsou ty nejkrásnější, z jedné jsou vidět i rakouské Alpy

Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších staveb uplynulých let.
Například vyhlídka Růženka stojí od roku 2018 nad obcí Růžová v Českém Švýcarsku. Má šest metrů a svým tvarem připomíná zmenšenou Kaplického "chobotnici". Vyhrála také titul Rozhledna roku.
Rozhledna Odry poblíž stejnojmenného města má výhled na Moravskoslezské Beskydy. Futuristická stavba z černě mořeného dřeva odkazuje na znak radnice, která má ve znaku právě věž.
Vodojem v Ohrazenicích u Turnova měří třicet metrů a nese 200 tun vody a železa. Kromě toho ale slouží i jako rozhledna s výhledem na krajinu Českého ráje.
Rozhlednu Hýlačka najdete v Táboře od roku 2015, měří 36,5 metru. Dříve tu stála dřevěná konstrukce, která však nešťastnou náhodou shořela.
Foto: ČTK
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 9. 7. 2021 13:40
Rozhledny jsou oblíbeným cílem českých turistů, máme jich také nejvíce v Evropě. Odborníci jich spočítali na 450, mnohé přitom vznikly v posledních šesti letech. Nejnověji se otevřela na vrchu Větrov nad Starým Městem nová Dalimilova rozhledna, která je replikou bývalé rozhledny na Králickém Sněžníku. Podívejte se na další skvosty z celého Česka.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy