Česko, země rozhleden. Tohle jsou ty nejkrásnější, z jedné jsou vidět i rakouské Alpy

Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších staveb uplynulých let.
Například vyhlídka Růženka stojí od roku 2018 nad obcí Růžová v Českém Švýcarsku. Má šest metrů a svým tvarem připomíná zmenšenou Kaplického "chobotnici". Vyhrála také titul Rozhledna roku.
Rozhledna Odry poblíž stejnojmenného města má výhled na Moravskoslezské Beskydy. Futuristická stavba z černě mořeného dřeva odkazuje na znak radnice, která má ve znaku právě věž.
Vodojem v Ohrazenicích u Turnova měří třicet metrů a nese 200 tun vody a železa. Kromě toho ale slouží i jako rozhledna s výhledem na krajinu Českého ráje.
Rozhlednu Hýlačka najdete v Táboře od roku 2015, měří 36,5 metru. Dříve tu stála dřevěná konstrukce, která však nešťastnou náhodou shořela.
Foto: ČTK
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 9. 7. 2021 13:40
Rozhledny jsou oblíbeným cílem českých turistů, máme jich také nejvíce v Evropě. Odborníci jich spočítali na 450, mnohé přitom vznikly v posledních šesti letech. Nejnověji se otevřela na vrchu Větrov nad Starým Městem nová Dalimilova rozhledna, která je replikou bývalé rozhledny na Králickém Sněžníku. Podívejte se na další skvosty z celého Česka.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy