Nejkrásnější české rozhledny. Boubínská slaví 15 let a je z ní vidět prales i Alpy

Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších staveb uplynulých let.
Například vyhlídka Růženka stojí od roku 2018 nad obcí Růžová v Českém Švýcarsku. Má šest metrů a svým tvarem připomíná zmenšenou Kaplického "chobotnici". Minulý rok vyhrála titul Rozhledna roku.
Rozhledna Odry poblíž stejnojmenného města má výhled na Moravskoslezské Beskydy. Futuristická stavba z černě mořeného dřeva odkazuje na znak radnice, která má ve znaku právě věž.
Rozhlednu Hýlačka najdete v Táboře od roku 2015, měří 36,5 metru. Dříve tu stála dřevěná konstrukce, která však nešťastnou náhodou shořela.
Rozhledna Čížovka v Českém ráji měří okolo 40 metrů. Ve tvaru jehlanu se tyčí nad Kněžmostem a nabízí podívanou na lesy, louky i skalnaté hřebeny.
Foto: ČTK
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 6. 2020 6:00
Boubín patří mezi nejnavštěvovanější hory na Šumavě. Je porostlý stovky let starými stromy a na vrcholu se tyčí dřevěná rozhledna. Ta se otevřela přesně před 15 roky a od té doby je cílem turistů, kteří chtějí vidět krajinu z výšky. Ruch na boubínské vyhlídce inspiroval architekty i města ke stavbě dalších rozhleden po celém Česku. Podívejte se na ty nejkrásnější z nich.
 

Právě se děje

Další zprávy