Nic nevyrábíme dvakrát, říká čalouník z Hradce. Originální nábytek vystavuje v hotelu

Nic nevyrábíme dvakrát, říká čalouník z Hradce. Originální nábytek vystavuje v hotelu
"Butik hotely v historii představovaly výkladní skříň k propagaci a prodeji různých druhů výrobků. Hosté si je mohli zažít a následně i zakoupit nebo objednat. Tím, že tu máme čalounickou výrobu i podnikovou prodejnu, se nám takový typ hotelu přímo nabízel," popisuje syn bývalého majitele.
Před čtyřmi lety nechal Karel Pacák mladší vzkřísit návrh svého otce, tak zvanou soupravu Klasik ze 70. let minulého století, kterou měla v bytě řada československých domácností.
"Je to služba nejen pro lidi zvenku, ale i naše zákazníky. Vybírání nábytku do domácnosti je náročný proces a pro zákazníky je příjemné, když si tu mohou sednout a rozmyslet si, co a jak chtějí. Máme tu nábytek, kterým si člověk vybaví celou domácnost - od sedacích souprav přes jídelní stůl až po postele," vysvětluje Turečková.
"Chtěli jsme, aby tu spaní bylo zážitkem. Sázeli jsme na design, kvalitu a funkčnost. Věříme, že na každém detailu záleží," vysvětluje Turečková, která navrhla pokoj s postelí usazenou v žebřinách.
Foto: Anna Pleslová
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
včera
V čalounických dílnách Polstrin, které v Hradci Králové stojí od 50. let minulého století, vznikl nový butikový hotel. Během pandemie koronaviru ho nechal vybudovat majitel firmy Karel Pacák. Lidem chce přiblížit staré řemeslo a umění zdejších čalouníků. Celkem sedm pokojů vybavil nábytkem vyrobeným na míru. Lidé si ho tam mohou osahat a případně i koupit.

"Butik hotely v historii představovaly výkladní skříň k propagaci a prodeji různých druhů výrobků. Hosté si je mohli zažít a následně i zakoupit nebo objednat. Tím, že tu máme čalounickou výrobu i podnikovou prodejnu, se nám takový typ hotelu přímo nabízel," popisuje Karel Pacák mladší, který výrobu přebral po svém otci.

Ubytování má sedm pokojů, které navrhli zaměstnanci firmy, spojují staré řemeslo s moderním designem a industriálním charakterem budovy. 

Ubytování s názvem Mezi švy je i na serveru Amazing Places, který vybírá kouzelná místa z Česka, Slovenska, Itálie a Rakouska. V butikovém hotelu je postel s čalouněným čelem až ke stropu nebo televize v nástěnném polštáři. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Venezuelská vláda a opozice obnovily jednání, USA v reakci zmírnily sankce

Venezuelská vláda a opozice se dnes vrátily k rozhovorům, které loni v říjnu uvázly na mrtvém bodě. Washington v reakci povolil americkému ropnému gigantu Chevron částečně obnovit své aktivity ohledně těžby ropy ve Venezuele. Chevron tam přestal těžit kvůli sankcím, které vůči autoritářskému režimu prezidenta Nicoláse Madura zavedla vláda předchozího amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

Zástupci venezuelské vlády a opozice dnes v mexické metropoli podepsali dílčí dohodu, v níž správu několika miliard dolarů zmrazených v zahraničních bankách svěřily OSN. Venezuelská aktiva budou postupně rozmrazována, aby zmírnila humanitární krizi v této jihoamerické zemi. Finance by mohly být využity například na zlepšení stavu zdravotnictví či elektrické sítě.

Americké ministerstvo financí uvedlo, že společnost Chevron může částečně obnovit aktivity společného podniku s venezuelskou státní firmou PDVSA, musí ale zajistit, že PDVSA nebude dostávat žádné příjmy z prodeje ropy společnosti Chevron.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Karvinsku usmrtil vlak člověka. Provoz na trati vedoucí i do Polska, stojí

Na železniční trati mezi Bohumínem a Dětmarovicemi na Karvinsku srazil okolo 18:00 vlak člověka, který na místě zemřel. Provoz na trati vedoucí i na Slovensko a do Polska je přerušený. Řekla to policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

"Bližší informace zatím nejsou známy. Okolnosti události zjišťují policisté, kteří jsou v tuto chvíli na místě," řekla mluvčí. Neštěstí se stalo poblíž dětmarovické elektrárny. Trať z Dětmarovic vede jednak přes Petrovice u Karviné do Polska a jednak do Českého Těšína a dál na Slovensko. Podle webu Českých drah potrvá přerušení provozu předběžně do 21:50.

Další zprávy