Koupili rybníky na jihu Čech a postavili na nich domky. Nabízejí spaní bez elektřiny

Koupili rybníky na jihu Čech a postavili na nich domky. Nabízejí spaní bez elektřiny
Dřevěný domek, který jeho majitelé nazvali Blue, je součástí soukromého areálu s názvem Vodní domky Čejkovice. Původně lesní školka, kterou od Lesů Hluboká kdysi odkoupil podnikatel z jižních Čech, byl před dvěma lety znovu na prodej, a tak se začala psát novodobá historie místa.
Domek nazvaný List vznikl jako vůbec první a je charakteristický tapetou s motivem lesa a vybavením ze dřeva. "Chtěli jsme ho hodně přírodní, a protože má manželka slabost pro design, vybrali jsme si tapetu sami. Konstrukci nám navrhli architekti," vysvětluje Karel, který v týdnu pracuje jako účetní v jedné budějovické firmě.
… nebo se projít okolo rybníka.
"Lidé si u nás chválí hlavně klid, romantiku a soukromí. Otevřeli jsme v roce 2020, hned jak nám to dovolila pandemie, a cítíme, že si to tu už hodně lidí zamilovalo. Někteří se sem i vrací. Každé období je tu trochu jiné, myslím, že to je naší hlavní výhodou oproti jiným ubytováním typu glamping, že se tu dá pohodlně být i v zimě," říká majitel.
Foto: Vodní domky Čejkovice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
14. 1. 2022 6:00
Na hrázi rybníka u Českých Budějovic stávala lesní školka, kde se pěstovaly stromky na Vánoce. Pozemek ale před pár roky koupili manželé Karel a Michaela a na dvanácti hektarech postavili tři malé dřevostavby plující na vodě. Domky, v kterých od loňska nabízí ubytování, jsou odstřižené od civilizace.

Majiteli ubytování s názvem Vodní domky Čejkovice je pár z Českých Budějovic, který snil o vybudování místa, kam by lidé mohli na čas utéct od ruchu města a svých každodenních starostí.

"Milujeme cestování a vždy, když jsme narazili na nějaké hezké ubytování, říkali jsme si, jak by se nám líbilo mít něco svého. Nechtělo se nám stavět hotel nebo penzion, a tak jsme pátrali po alternativních způsobech, jako je glamping. Některá místa jsme navštívili v Česku i v cizině a okamžitě jsme se v tom zhlédli," říkají manželé.

Na pozemek měli štěstí, nachází se jen osm minut od centra jejich domovského města. Přesto je dostatečně v ústraní a se všemi výhodami, které poskytuje krajina na jihu republiky. Uvnitř domků není elektřina ani internet, člověk si tu vystačí s teplem od krbových kamen, útulným spaním a šepotem přírody. Každý má však na břehu k dispozici vlastní koupelnu, kde je možné si dobít telefon nebo dát jídlo do lednice. 

Reportáž vznikla ve spolupráci s týmem Amazing Places, který vybírá zajímavá místa z Čech, Moravy a Slezska. Podívejte se na domky, ve kterých se dá ubytovat i v zimě. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Věkové rozpětí pro dobrovolná očkování proti HPV a meningogkokům se rozšíří

Věkové rozpětí pro hrazené dobrovolné očkování dívek a chlapců proti lidskému papilomaviru (HPV) a proti meningokokům se zřejmě rozšíří. Nově budou moci očkovat také hygienici a epidemiologové. Změny přinesou senátní úpravy vládní novely o ochraně veřejného zdraví, které dnes schválila Sněmovna. Předloha pojednávala v původní podobě jen o bezpečnosti dodávek pitné vody. Nyní ji dostane k podpisu prezident Petr Pavel.

Očkování proti HPV, který je původcem rakoviny děložního čípku, je nyní hrazeno z veřejného zdravotního pojištění lidem mezi 13. a 14. rokem věku. Schválený návrh senátorů rozšiřuje toto "očkovací okno" na 11 až 15 let věku. Podobně se rozšíří i věkové rozpětí pro hrazené očkování mládeže proti meningokokům, které nyní stát platí dívkám a chlapcům od 14 do 15 let. Nově to bude mezi 14. a 16. rokem věku. "Je to všechno v souladu s vědeckými poznatky," uvedl před poslanci senátor Roman Kraus (ODS).

Od uzákonění obecné možnosti, aby očkovali i hygienici a epidemiologové, si senátoři slibují zvýšení počtu očkovacích míst. Očkovat tak bude moci podle Krause dalších zhruba 300 lékařů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

PPF klesl vloni čistý zisk o téměř polovinu, skupina vydělala 3,36 miliardy korun

Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur, tedy zhruba 3,36 miliardy korun, což bylo o 49 procent méně než o rok dříve Celková aktiva skupiny loni klesla o 5,5 procenta na 39,9 miliardy eur, v přepočtu 960 miliard korun, informovala společnost v tiskové zprávě.

"Výsledky prvního pololetí loňského roku výrazně ovlivnily ztráty způsobené odchodem z ruského trhu. To, že se náš celoroční hospodářský výsledek podařilo hned v následujícím období překlopit do celkového zisku, považuji za mimořádný výkon," komentoval výsledky ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích Evropy, Asie a Severní Ameriky. Investuje do telekomunikací, médií, finančních služeb, e-commerce, biotechnologií, nemovitosti a strojírenství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy