Koupili rybníky na jihu Čech a postavili na nich domky. Nabízejí spaní bez elektřiny

Koupili rybníky na jihu Čech a postavili na nich domky. Nabízejí spaní bez elektřiny
Dřevěný domek, který jeho majitelé nazvali Blue, je součástí soukromého areálu s názvem Vodní domky Čejkovice. Původně lesní školka, kterou od Lesů Hluboká kdysi odkoupil podnikatel z jižních Čech, byl před dvěma lety znovu na prodej, a tak se začala psát novodobá historie místa.
Domek nazvaný List vznikl jako vůbec první a je charakteristický tapetou s motivem lesa a vybavením ze dřeva. "Chtěli jsme ho hodně přírodní, a protože má manželka slabost pro design, vybrali jsme si tapetu sami. Konstrukci nám navrhli architekti," vysvětluje Karel, který v týdnu pracuje jako účetní v jedné budějovické firmě.
… nebo se projít okolo rybníka.
"Lidé si u nás chválí hlavně klid, romantiku a soukromí. Otevřeli jsme v roce 2020, hned jak nám to dovolila pandemie, a cítíme, že si to tu už hodně lidí zamilovalo. Někteří se sem i vrací. Každé období je tu trochu jiné, myslím, že to je naší hlavní výhodou oproti jiným ubytováním typu glamping, že se tu dá pohodlně být i v zimě," říká majitel.
Foto: Vodní domky Čejkovice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
14. 1. 2022 6:00
Na hrázi rybníka u Českých Budějovic stávala lesní školka, kde se pěstovaly stromky na Vánoce. Pozemek ale před pár roky koupili manželé Karel a Michaela a na dvanácti hektarech postavili tři malé dřevostavby plující na vodě. Domky, v kterých od loňska nabízí ubytování, jsou odstřižené od civilizace.

Majiteli ubytování s názvem Vodní domky Čejkovice je pár z Českých Budějovic, který snil o vybudování místa, kam by lidé mohli na čas utéct od ruchu města a svých každodenních starostí.

"Milujeme cestování a vždy, když jsme narazili na nějaké hezké ubytování, říkali jsme si, jak by se nám líbilo mít něco svého. Nechtělo se nám stavět hotel nebo penzion, a tak jsme pátrali po alternativních způsobech, jako je glamping. Některá místa jsme navštívili v Česku i v cizině a okamžitě jsme se v tom zhlédli," říkají manželé.

Na pozemek měli štěstí, nachází se jen osm minut od centra jejich domovského města. Přesto je dostatečně v ústraní a se všemi výhodami, které poskytuje krajina na jihu republiky. Uvnitř domků není elektřina ani internet, člověk si tu vystačí s teplem od krbových kamen, útulným spaním a šepotem přírody. Každý má však na břehu k dispozici vlastní koupelnu, kde je možné si dobít telefon nebo dát jídlo do lednice. 

Reportáž vznikla ve spolupráci s týmem Amazing Places, který vybírá zajímavá místa z Čech, Moravy a Slezska. Podívejte se na domky, ve kterých se dá ubytovat i v zimě. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 3 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy