Brno postaví na sídlišti kostel za 70 milionů korun. Tvarem připomíná Titanic

Kostel od Jana Soukupa bude jedním z mála svatostánků v Brně zasvěcených Duchu svatému, je mimořádný svou konstrukcí i umístěním.
Kostel Ducha svatého má stát na sídlišti s 26 tisíci obyvateli. Biskupství brněnské vybíralo finální podobu od roku 2014, zalíbila se mu až tato.
Trojúhelníkový půdorys vypadá jako loď, která připlouvá do zeleného údolí.
Nové farní centrum budou tvořit celkem tři části – kostel, předpolí a farní budova.
Interiéru lodi kostela bude dominovat světlo. "Naším záměrem bylo vytvořit světlý radostný prostor, který reaguje na změny světla, jež je základním prvkem pro působení interiéru," uvádí Soukup.
Foto: Ateliér Soukup OPL Švehla
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 8. 2019 13:22
Sám architekt o něm mluví jako o lodi, která má příď a záď. Kostel od Jana Soukupa bude jedním z mála církevních staveb v Brně, který bude zasvěcený Duchu svatému. Je mimořádný svou konstrukcí i polohou. Do pár let má stát v městské části Líšeň mezi paneláky rozlehlého sídliště a laickému oku může svým tvarem připomínat příď Titanicu. „Naším záměrem bylo vytvořit světlý radostný prostor, který propojí zástavbu na sídlišti a stane se jeho hlavní dominantou,“ tvrdí architekt. Na jeho kompletní vizualizaci se můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy