Málem tu zastřelili Fidela Castra, žil tu i "Hitlerův bratr". Spisovatelé ukázali jinou Malou Stranu

Málem tu zastřelili Fidela Castra, žil tu i "Hitlerův bratr". Spisovatelé ukázali jinou Malou Stranu
Za akcí stojí Ondřej Kobza, pražský kavárník, který se dlouhodobě snaží oživovat veřejný prostor a život v hlavním městě. Do pražských ulic instaloval piána nebo Poeziomat na náměstí Míru.
I proto oslovil básníky a spisovatele Bogdana Trojaka (uprostřed) a Petra Stančíka (vlevo), kteří se rozhodli udělat procházku po Malé Straně a ukázat návštěvníkům to nejlepší z jejích legend, povídek...
... a také hospod. První z nich, do které nás zavedli, je hospoda U Černého vola.
„Je to jedna z mála hospod, která zůstala v té podobě, jak hospody vypadaly zhruba před 50 lety,“ popisuje spisovatel Bogdan Trojak. Funguje od roku 1966. Uvnitř jsou dlouhé dřevěné lavice, vysoké stropy a nezapomenutelná obsluha.
Foto: Jakub Plíhal
Prokop Vodrážka Jakub Plíhal Prokop Vodrážka, Jakub Plíhal
11. 3. 2016 9:32
Malá Strana nebyla vždy jen luxusním místem pro pražské hotely a parkovištěm pro poslance. Dříve to byla živoucí čtvrť plná spisovatelů, básníků a dalších umělců...

Do hospod sem chodil pít Jan Neruda, Jaroslav Seifert, Egon Bondy, Ivan Wernisch, Jiří Mucha nebo Bohumil Hrabal. A právě spojení malostranských hospod a spisovatelů se pokusili představit Petr Stančík a Bogdan Trojak, dva spisovatelé, kteří se rozhodli ukázat trochu jiný pohled na Malou Stranu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy