Málem tu zastřelili Fidela Castra, žil tu i "Hitlerův bratr". Spisovatelé ukázali jinou Malou Stranu

Málem tu zastřelili Fidela Castra, žil tu i "Hitlerův bratr". Spisovatelé ukázali jinou Malou Stranu
Za akcí stojí Ondřej Kobza, pražský kavárník, který se dlouhodobě snaží oživovat veřejný prostor a život v hlavním městě. Do pražských ulic instaloval piána nebo Poeziomat na náměstí Míru.
I proto oslovil básníky a spisovatele Bogdana Trojaka (uprostřed) a Petra Stančíka (vlevo), kteří se rozhodli udělat procházku po Malé Straně a ukázat návštěvníkům to nejlepší z jejích legend, povídek...
... a také hospod. První z nich, do které nás zavedli, je hospoda U Černého vola.
„Je to jedna z mála hospod, která zůstala v té podobě, jak hospody vypadaly zhruba před 50 lety,“ popisuje spisovatel Bogdan Trojak. Funguje od roku 1966. Uvnitř jsou dlouhé dřevěné lavice, vysoké stropy a nezapomenutelná obsluha.
Foto: Jakub Plíhal
Prokop Vodrážka Jakub Plíhal Prokop Vodrážka, Jakub Plíhal
11. 3. 2016 9:32
Malá Strana nebyla vždy jen luxusním místem pro pražské hotely a parkovištěm pro poslance. Dříve to byla živoucí čtvrť plná spisovatelů, básníků a dalších umělců...

Do hospod sem chodil pít Jan Neruda, Jaroslav Seifert, Egon Bondy, Ivan Wernisch, Jiří Mucha nebo Bohumil Hrabal. A právě spojení malostranských hospod a spisovatelů se pokusili představit Petr Stančík a Bogdan Trojak, dva spisovatelé, kteří se rozhodli ukázat trochu jiný pohled na Malou Stranu.

 

Právě se děje

Další zprávy