Aprílové perly médií z celého světa. Čím se baví na účet svých diváků a čtenářů?

aprílové žertíky
V roce 1957 odvysílala britská BBC reportáž o sklizni těstovin ze stromů a mnoho lidí jí opravdu uvěřilo. Lidé údajně volali i do televize a dotazovali se, kde je možné koupit špagetové keře. Tehdy ještě nemělo veřejnoprávní médium moc práce s napálením svých diváků.
Za podařeným žertem stála i rakouská agentura DPA, která v roce 2007 uveřejnila zprávu agentury APA o boji Indů s klimatickými změnami. Zpráva pak informovala čtenáře o nalezení řešení. Odborníci se zaměřili na problém plynatosti zvířat, u kterých dokázali zvrátit vypouštění metanu do ovzduší tak, že zvířata produkovala jen oxid uhličitý.
V roce 1993 publikovaly čínské noviny China Youth Daily zprávu, že vláda udělila výjimku lidem s doktorským titulem v případě politiky jednoho dítěte. To znamenalo, že si takto vzdělaní jedinci mohou pořídit více potomků, a ne jen jednoho, jak je v Číně povoleno. Tento žertík měl mimo jiné zvýšit počet vzdělanějšího obyvatelstva. Čínská vláda ale aprílový vtip odsoudila.
V roce 2008 se vědcům podle britského pořadu Zázraky evoluce na BBC podařilo objevit nový druh tučňáků, kteří se naučili létat. Nevyhovovalo jim totiž mrazivé klima Antarktidy, proto migrovali každoročně za teplem více k rovníku, a to zvláště do oblastí deštných pralesů Jižní Ameriky. Z videa s létajícími tučňáky se stal na internetu hit.
Foto: joo0ey / photo on flickr
jaz
1. 4. 2016 11:00
Migrující tučňáci do teplých krajů, zabíjení zaměstnanců zoo nebo hamburgery pro leváky. Tím vším v minulosti bavila média z celého světa tradičně na apríla 1. dubna. Podívejte se na 15 žertovných zpráv, na které se nachytala spousta důvěřivců.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy