FOTO Aktivista na cestě Amerikou jí odpadky a myje se v řece

FOTO Aktivista na cestě Amerikou jí odpadky a myje se v řece
Na cestě se živí vybíráním kontejneru poblíž obchodů.
Své úlovky rozloží na trávník, vyfotí a zve lidi prostřednictvím sociálních sítí, aby se přišli podívat, jak se vyhazuje ještě poživatelné jídlo.
Rob Greenfield rád žije v souladu s přírodou.
Ještě konzumovatelného jídla je v odpadcích opravdu dost.
Foto: Rob Greenfield / Facebook
jaz
27. 9. 2014 11:45
Rob Greenfield poukazuje na plýtvání potravinami, které jsou ještě v konzumovatelném stavu vyhazovány obchodními řetězci.

Praha - Američan Rob Greenfield je známý environmentální aktivista, dobrodruh a podnikatel, který se od loňského roku zabývá problematikou plýtvání potravin.

Kvůli osvětě se vydal 2. června na cestu napříč Spojenými státy. Odstartoval na kole z pobřeží San Diega a do cíle má v plánu dorazit už 26. září, kdy by se měl objevit v New Yorku. Cestou ale mluví s lidmi, dává rozhovory do médií.

Živí se pouze vyhozenými potravinami, myje se jen v přírodních zdrojích a nepoužívá ubytovací zařízení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy