Ke správnému adventu patří také věnce, podívejte se na ty nejhezčí v naší galerii

Ke správnému adventu patří také věnce, podívejte se na ty nejhezčí v naší galerii
Foto: Economia
Magazín Magazín
22. 12. 2017 7:31
Jedním z neodmyslitelných symbolů příchodu Vánoc jsou i adventní věnce. Tradice vznikla v 19. století v německém Hamburku, kde ji založil protestantský teolog Johann Hinrich Wichern. Odtud se tento zvyk rozšířil nejdříve mezi protestanty a později i katolíky.

Připravili jsme pro vás galerii 25 adventních věnců, které vyhrály v letošní předvánoční soutěži na portálu Centrum.cz. Tato soutěž ale nekončí, stále se do ní můžete zapojit a vyhrát třeba kuchyňský robot, tablet, aku vrtačku nebo roční digitální předplatné časopisu Respekt. 

 

Právě se děje

před 59 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy