Obrazem: Adolf Hitler ve filmu. Vůdce si zahráli Chaplin, Trojan i Kříž

Obrazem: Adolf Hitler ve filmu. Vůdce si zahráli Chaplin, Trojan i Kříž
Charlie Chaplin ztvárnil Adolfa Hitlera ve snímku Diktátor, který měl premiéru v roce 1940. Film, který si sám režíroval, roztočil už v roce 1937. Hitler ho v zemích obsazených nacisty zakázal.
Hitler se objevil i v antinacistickém a protiválečném snímku Donald Duck in Nutzi Land (1943).
Grand restaurant pana Septima (1966). Louis de Funès sděluje svůj recept německému hostovi tak vášnivě, až se změní v Hitlera. Vlasy na patku a knírek jsou pouhé stíny od lustru. S nápadem imitovat nacistického vůdce přišel sám de Funès.
Válečný historický velkofilm Otakara Vávry Dny zrady (1973). Hitlera si tu zahrál rodilý Berlíňan Gunnar Möller.
Foto: Česká televize
hrz
9. 3. 2016 17:00
Už je tady zas! Německá komedie oživila po 70 letech Adolfa Hitlera, který nevěří svým očím, co s jeho říší udělala Angela Merkelová. V hlavní roli slavné knižní adaptace se představil Oliver Masucci, jenž se tak zařadil na seznam herců, kteří na stříbrném plátně ztvárnili bývalého diktátora. Své zkušenosti s tím má například Pavel Kříž, Charlie Chaplin nebo Bruno Ganz.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy