Už 20 let budují vlastní ostrov snů. Civilizace jim nechybí

Už 20 let budují vlastní ostrov snů. Civilizace jim nechybí
Šestašedesátiletý Wayne Adams a jeho o sedm let mladší družka Catherine King si už od roku 1992 budují vlastními silami vysněný ostrov.
Wayne Adams a Catherine King.
Kromě domu pro Wayna a Catherine se zde nachází umělecká galerie, pět skleníků, taneční parket i maják.
Majitelé chovali i zvířata. Nakonec jim ale zůstali jen dva psi.
Foto: Facebook
jaz
30. 4. 2015 9:25
Pár si u jihozápadního pobřeží Kanady postavil soběstačný ostrov, kde žije daleko od lidí. Přesto má vše, co potřebuje.

Vancouver Island – Šestašedesátiletý Wayne Adams a jeho o sedm let mladší družka Catherine King si už od roku 1992 budují vlastními silami vysněný ostrov. Jejich soběstačný domov kotví u břehů Britské Kolumbie a dává svým majitelům naprostou svobodu.

Freedom Cove, jak se ostrov jmenuje, je složený z 12 samostatně plovoucích plošin, které na sobě nesou několik objektů. Kromě domu pro Wayna a Catherine se zde nachází umělecká galerie, pět skleníků, taneční parket i maják.

Kanadský pár je naprosto nezávislý na svém okolí

Elektřinu vyrábí solární panely a také generátor. Pro vodu si zase chodí k nedalekému vodopádu, nebo jednoduše spoléhají na déšť. Na ploše dva tisíce metrů čtverečních si pak pěstují zeleninu a ostatní jídlo si uloví v moři.

Přestože je na ostrově hodně práce, najdou si čas i na své koníčky, které je částečně živí. Wayne je řezbář, takže prodává sošky ze dřeva nebo slonoviny. Catherine se zase věnuje malování, psaní a skládání hudby. V létě pak otevírají ostrov i pro zájemce, kteří se chtějí podívat, jak takový udržitelný život v přírodě vypadá.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy