Už 20 let budují vlastní ostrov snů. Civilizace jim nechybí

Už 20 let budují vlastní ostrov snů. Civilizace jim nechybí
Šestašedesátiletý Wayne Adams a jeho o sedm let mladší družka Catherine King si už od roku 1992 budují vlastními silami vysněný ostrov.
Wayne Adams a Catherine King.
Kromě domu pro Wayna a Catherine se zde nachází umělecká galerie, pět skleníků, taneční parket i maják.
Majitelé chovali i zvířata. Nakonec jim ale zůstali jen dva psi.
Foto: Facebook
jaz
30. 4. 2015 9:25
Pár si u jihozápadního pobřeží Kanady postavil soběstačný ostrov, kde žije daleko od lidí. Přesto má vše, co potřebuje.

Vancouver Island – Šestašedesátiletý Wayne Adams a jeho o sedm let mladší družka Catherine King si už od roku 1992 budují vlastními silami vysněný ostrov. Jejich soběstačný domov kotví u břehů Britské Kolumbie a dává svým majitelům naprostou svobodu.

Freedom Cove, jak se ostrov jmenuje, je složený z 12 samostatně plovoucích plošin, které na sobě nesou několik objektů. Kromě domu pro Wayna a Catherine se zde nachází umělecká galerie, pět skleníků, taneční parket i maják.

Kanadský pár je naprosto nezávislý na svém okolí

Elektřinu vyrábí solární panely a také generátor. Pro vodu si zase chodí k nedalekému vodopádu, nebo jednoduše spoléhají na déšť. Na ploše dva tisíce metrů čtverečních si pak pěstují zeleninu a ostatní jídlo si uloví v moři.

Přestože je na ostrově hodně práce, najdou si čas i na své koníčky, které je částečně živí. Wayne je řezbář, takže prodává sošky ze dřeva nebo slonoviny. Catherine se zase věnuje malování, psaní a skládání hudby. V létě pak otevírají ostrov i pro zájemce, kteří se chtějí podívat, jak takový udržitelný život v přírodě vypadá.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger

Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzka je podle mluvčího Jiřího Ovčáčka plánována na čtvrtek v lánském zámku.

Heger se stal předsedou slovenské vlády na začátku dubna. Ve funkci nahradil premiéra Igora Matoviče, který podal po téměř měsíc trvající vládní krizi demisi. Do funkce ho, stejně jako další členy vlády, jmenovala prezidentka Zuzana Čaputová 1. dubna.

V nové slovenské vládě pokračují téměř všichni dřívější ministři. U moci zůstala koalice čtyř stran, která vznikla po loňských parlamentních volbách.

Matovič rezignoval na funkci ministerského předsedy po roce a necelých dvou týdnech v úřadu, a to v zájmu řešení krize v koalici, během které jeho odchod z čela kabinetu požadovaly dvě menší vládní strany. V nové vládě bude Matovič ministrem financí.

Čtyřiačtyřicetiletý Heger je členem předsednictva Matovičova protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které loni v únoru 2020 přesvědčivě vyhrálo parlamentní volby. OLaNO i v Hegerově vládě obsadilo polovinu ze 16 křesel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy