Už 20 let budují vlastní ostrov snů. Civilizace jim nechybí

Už 20 let budují vlastní ostrov snů. Civilizace jim nechybí
Šestašedesátiletý Wayne Adams a jeho o sedm let mladší družka Catherine King si už od roku 1992 budují vlastními silami vysněný ostrov.
Wayne Adams a Catherine King.
Kromě domu pro Wayna a Catherine se zde nachází umělecká galerie, pět skleníků, taneční parket i maják.
Majitelé chovali i zvířata. Nakonec jim ale zůstali jen dva psi.
Foto: Facebook
jaz
30. 4. 2015 9:25
Pár si u jihozápadního pobřeží Kanady postavil soběstačný ostrov, kde žije daleko od lidí. Přesto má vše, co potřebuje.

Vancouver Island – Šestašedesátiletý Wayne Adams a jeho o sedm let mladší družka Catherine King si už od roku 1992 budují vlastními silami vysněný ostrov. Jejich soběstačný domov kotví u břehů Britské Kolumbie a dává svým majitelům naprostou svobodu.

Freedom Cove, jak se ostrov jmenuje, je složený z 12 samostatně plovoucích plošin, které na sobě nesou několik objektů. Kromě domu pro Wayna a Catherine se zde nachází umělecká galerie, pět skleníků, taneční parket i maják.

Kanadský pár je naprosto nezávislý na svém okolí

Elektřinu vyrábí solární panely a také generátor. Pro vodu si zase chodí k nedalekému vodopádu, nebo jednoduše spoléhají na déšť. Na ploše dva tisíce metrů čtverečních si pak pěstují zeleninu a ostatní jídlo si uloví v moři.

Přestože je na ostrově hodně práce, najdou si čas i na své koníčky, které je částečně živí. Wayne je řezbář, takže prodává sošky ze dřeva nebo slonoviny. Catherine se zase věnuje malování, psaní a skládání hudby. V létě pak otevírají ostrov i pro zájemce, kteří se chtějí podívat, jak takový udržitelný život v přírodě vypadá.

 

Právě se děje

Další zprávy