19 nejděsivějších míst na světě. Voodoo tržnice, les sebevrahů i hřbitov bláznů

nejděsivější místa světa
Dům Winchesterů – V San José v Kalifornii se nachází podivná stavba, která už zvenku budí hrůzu. Čtyřpatrový dům, který měl do zemětřesení roku 1906 sedm pater, nechala vystavět Sarah Winchesterová. Ta po smrti manžela i dcery věřila, že její rod je prokletý. Aby se ochránila před duchy a zmátla je, začala budovat drahé sídlo o 160 místnostech. V interiéru jsou tak dveře, které nikam nevedou, falešné skříně, tajné chodby, propadliště, okna v podlaze a jiné děsivé věci. Průvodci dnes varují návštěvníky, aby se nevzdalovali od skupiny, nebo zde zůstanou na dlouhé hodiny uvězněni. Nejzajímavější v domě je Modrý pokoj. Tam Sarah Winchesterová pořádala duchařské seance. Zemřela po 38 letech, kdy začala dům stavět.
Les sebevrahů – Na úpatí hory Fudži se nachází les Aokigahara, kde se rozhodne ukončit svůj život dobrovolně až stovka Japonců ročně. Místní obyvatelé mají za to, že tento trend odstartovala kniha spisovatele Seicho Matsumota, která vypráví o sebevraždě dvou mladých milenců právě v tomto lese. Policie, která do lesa vyráží jednou ročně, aby nešťastníky sundala ze stromů a zařídila jim pohřeb, rozmístila po lese cedulky odrazující lidi od páchání sebevražd. Problém tu je i s turisty, kteří doufají, že při procházce lesem na nějakého toho oběšence narazí, a také se zloději, jež mrtvé okrádají.
Pařížské katakomby – Pod romantickou Paříží se rozkládá podzemní síť katakomb, která byla koncem 18. století vybudována jako obří hrob pro několik milionů lidí. Dělo se tak z důvodu přeplněnosti tamních hřbitovů, z nichž hrozilo rozšíření nákazy. Lidské kosti dnes tvoří výzdobu chodeb, která je doplněná náboženskými verši a vzkazy mrtvým. Až 187 kilometrů katakomb se nachází 20 metrů pod povrchem a hluboko pod kanalizací i tubusy metra. Přestože se říká, že tu straší a ozývá se křik mrtvých, ročně sem zavítá přes půl milionu návštěvníků.
Černobyl - V dubnu 1986 došlo k výbuchu čtvrtého reaktorového bloku jaderné elektrárny v blízkosti města Černobyl. Následkem katastrofy byla přilehlá města opuštěna. Dnes je zakázaná zóna opět přístupná i pro turisty, kterým údajně nehrozí již žádná radiace. Je tak možné vidět zkázu jaderného výbuchu na vlastní oči.
Foto: Emmanuel Eslava / Wikimedia Commons
jaz
31. 10. 2015 9:14
Pavučiny, černé kočky, příšery a kostlivci jsou typické a nejčastější symboly, které umí postrašit lidi na celém světě. Ještě děsivější však bývá to, co není vyřčeno. Co když se někde něco skrývá? Podívejte se na místa s nejděsivější atmosférou, která lákají turisty lačnící po nezvyklém zážitku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy