19 nejděsivějších míst na světě. Voodoo tržnice, les sebevrahů i hřbitov bláznů

nejděsivější místa světa
Dům Winchesterů – V San José v Kalifornii se nachází podivná stavba, která už zvenku budí hrůzu. Čtyřpatrový dům, který měl do zemětřesení roku 1906 sedm pater, nechala vystavět Sarah Winchesterová. Ta po smrti manžela i dcery věřila, že její rod je prokletý. Aby se ochránila před duchy a zmátla je, začala budovat drahé sídlo o 160 místnostech. V interiéru jsou tak dveře, které nikam nevedou, falešné skříně, tajné chodby, propadliště, okna v podlaze a jiné děsivé věci. Průvodci dnes varují návštěvníky, aby se nevzdalovali od skupiny, nebo zde zůstanou na dlouhé hodiny uvězněni. Nejzajímavější v domě je Modrý pokoj. Tam Sarah Winchesterová pořádala duchařské seance. Zemřela po 38 letech, kdy začala dům stavět.
Les sebevrahů – Na úpatí hory Fudži se nachází les Aokigahara, kde se rozhodne ukončit svůj život dobrovolně až stovka Japonců ročně. Místní obyvatelé mají za to, že tento trend odstartovala kniha spisovatele Seicho Matsumota, která vypráví o sebevraždě dvou mladých milenců právě v tomto lese. Policie, která do lesa vyráží jednou ročně, aby nešťastníky sundala ze stromů a zařídila jim pohřeb, rozmístila po lese cedulky odrazující lidi od páchání sebevražd. Problém tu je i s turisty, kteří doufají, že při procházce lesem na nějakého toho oběšence narazí, a také se zloději, jež mrtvé okrádají.
Pařížské katakomby – Pod romantickou Paříží se rozkládá podzemní síť katakomb, která byla koncem 18. století vybudována jako obří hrob pro několik milionů lidí. Dělo se tak z důvodu přeplněnosti tamních hřbitovů, z nichž hrozilo rozšíření nákazy. Lidské kosti dnes tvoří výzdobu chodeb, která je doplněná náboženskými verši a vzkazy mrtvým. Až 187 kilometrů katakomb se nachází 20 metrů pod povrchem a hluboko pod kanalizací i tubusy metra. Přestože se říká, že tu straší a ozývá se křik mrtvých, ročně sem zavítá přes půl milionu návštěvníků.
Černobyl - V dubnu 1986 došlo k výbuchu čtvrtého reaktorového bloku jaderné elektrárny v blízkosti města Černobyl. Následkem katastrofy byla přilehlá města opuštěna. Dnes je zakázaná zóna opět přístupná i pro turisty, kterým údajně nehrozí již žádná radiace. Je tak možné vidět zkázu jaderného výbuchu na vlastní oči.
Foto: Emmanuel Eslava / Wikimedia Commons
jaz
31. 10. 2015 9:14
Pavučiny, černé kočky, příšery a kostlivci jsou typické a nejčastější symboly, které umí postrašit lidi na celém světě. Ještě děsivější však bývá to, co není vyřčeno. Co když se někde něco skrývá? Podívejte se na místa s nejděsivější atmosférou, která lákají turisty lačnící po nezvyklém zážitku.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy