15 zajímavostí o filmu Steve Jobs. Proč slavného vizionáře nakonec nehrál Leonardo DiCaprio?

film o Stevu Jobsovi
Drama režiséra Dannyho Boyla mapuje život technologického génia Steva Jobse, který zemřel před čtyřmi lety na rakovinu slinivky. Bylo mu 56 let. Ještě za svého života se ale dočkal filmu Piráti ze Silicon Valley z roku 1999, kde ho ztvárnil herec Noah Wyle. V roce 2013 si pak v životopisném snímku Jobs zahrál Ashton Kutcher.
Původně se měl režie ujmout David Fincher (Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Klub rváčů nebo thriller Hra). Společnost Sony ale nemohla vyhovět Fincherovým požadavkům ohledně naprosté kontroly nad projektem nebo režisérskému platu ve výši 10 milionu dolarů (251 milionů korun). (Na fotce režisér snímku Danny Boyle)
Fincher chtěl coby Steva Jobse obsadit herce Christiana Balea. Nakonec se ale režie ujal Danny Boyle. Ten nejprve pro hlavní roli oslovil Leonarda DiCapria, jenž dal přednost natáčení dramatu Revenant Zmrtvýchvstání. Poté přišla na řadu jména jako Tom Cruise nebo opět Christian Bale. Roli nakonec získal původem německý herec Michael Fassbender, kterého si diváci pamatují ze snímku 12 let v řetězech nebo Hanebný pancharti.
Na tiskové konferenci Fassbender zažertoval, že ke ztvárnění hlavní role se nechal inspirovat výkonem Ashtona Kutchera, který si Jobse zahrál v roce 2013. Zajímavostí je, že Michael Fassbender se zpaměti naučil 180stránkový scénář.
Foto: Universal Pictures
jaz
10. 11. 2015 15:16
V kinech bude uveden již třetí hraný film o technologickém revolucionáři a spoluzakladatelovi firmy Apple Stevu Jobsovi. Jeden z nejvýznamnějších inovátorů počítačového odvětví nenechává chladnými filmaře ani po své smrti před čtyřmi lety. Jeho fantaskní životní příběh se tentokrát bude odvíjet ve třech časových rovinách, které ukážou Jobse, kterého si zahrál Michael Fassbender, v rozmezí 16 let. Co provázelo natáčení snímku režiséra Dannyho Boylea? Kdo měl původně získat hlavní roli a jak se na film dívají Jobsovi pozůstalí? Vybrali jsme 15 faktů z natáčení filmu Steve Jobs, který má premiéru 12. listopadu.
 

Právě se děje

Další zprávy