Žena rozdrtí stehny tři melouny. 15 kuriózních rekordů z nové Guinnessovy knihy

To jsou nejnovější rekordy.
Devítiletý pes Purin z Japonska je schopen chytit do svých tlapek 14 balonů, a to vše během jedné minuty. Rekord získal v březnu letošního roku. Není to ale vše, co tohle zvíře dokáže. Purin chodí po dvou nohách, skáče přes švihadlo a jezdí na skateboardu.
Vijay Kumar z Indie si vysloužil zápis do knihy rekordů svými doslova plnými ústy. V puse má totiž nejvíce zubů ze všech, a to rovnou 37. Běžně má dospělý člověk jen 32 zubů, často i méně.
Guinnessova kniha je plná zvláštností všech možných velikostí. Do posledního vydání se dostal i Acharya Makunuri Srinivasa z Indie s největším kuličkovým perem na světě. Ind vyrobil plnicí pero o velikosti skoro 5,5 metru a váhou něco málo přes 37 kilo.
Blosom je zapsána jako největší kráva na světě, přestože dnes již nežije. V roce 2014 ale ji i její majitelku navštívila delegace z Guinnessovy knihy rekordů a oficiálně jí přiznala prvenství. Kráva totiž měřila 190 centimetrů.
Foto: Ranald Mackechnie/Guinness World Records
jaz
15. 9. 2015 16:51
Podívejte se na 15 nejkurióznějších rekordů z nového vydání Guinnessovy knihy. V nejnovějším vydání láká čtenáře například na nejsilnější ženu světa, nejrychlejší želvu nebo muže s 28 prsty.

Praha – Guinnesova kniha rok co rok přináší seznam světových rekordů, sama o sobě přitom láme jeden rekord za druhým. Řadí se totiž k nejprodávanějším titulům na světě, konkuruje jí snad jen Bible.

Nápad na souborné vydání rekordů se zrodil v hlavě generálního ředitele pivovaru Guinness v roce 1951, když se dostal do sporu, zda je nejrychlejším ptákem v Evropě kulík zlatý, nebo koroptev. Pochopil, že mnozí by ocenili knihu, díky které by se takové spory daly snadno vyřešit. Pověřil proto dva studenty, aby ji začali dávat dohromady. Poprvé pak vyšla v roce 1954.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy