Žena rozdrtí stehny tři melouny. 15 kuriózních rekordů z nové Guinnessovy knihy

To jsou nejnovější rekordy.
Devítiletý pes Purin z Japonska je schopen chytit do svých tlapek 14 balonů, a to vše během jedné minuty. Rekord získal v březnu letošního roku. Není to ale vše, co tohle zvíře dokáže. Purin chodí po dvou nohách, skáče přes švihadlo a jezdí na skateboardu.
Vijay Kumar z Indie si vysloužil zápis do knihy rekordů svými doslova plnými ústy. V puse má totiž nejvíce zubů ze všech, a to rovnou 37. Běžně má dospělý člověk jen 32 zubů, často i méně.
Guinnessova kniha je plná zvláštností všech možných velikostí. Do posledního vydání se dostal i Acharya Makunuri Srinivasa z Indie s největším kuličkovým perem na světě. Ind vyrobil plnicí pero o velikosti skoro 5,5 metru a váhou něco málo přes 37 kilo.
Blosom je zapsána jako největší kráva na světě, přestože dnes již nežije. V roce 2014 ale ji i její majitelku navštívila delegace z Guinnessovy knihy rekordů a oficiálně jí přiznala prvenství. Kráva totiž měřila 190 centimetrů.
Foto: Ranald Mackechnie/Guinness World Records
jaz
15. 9. 2015 16:51
Podívejte se na 15 nejkurióznějších rekordů z nového vydání Guinnessovy knihy. V nejnovějším vydání láká čtenáře například na nejsilnější ženu světa, nejrychlejší želvu nebo muže s 28 prsty.

Praha – Guinnesova kniha rok co rok přináší seznam světových rekordů, sama o sobě přitom láme jeden rekord za druhým. Řadí se totiž k nejprodávanějším titulům na světě, konkuruje jí snad jen Bible.

Nápad na souborné vydání rekordů se zrodil v hlavě generálního ředitele pivovaru Guinness v roce 1951, když se dostal do sporu, zda je nejrychlejším ptákem v Evropě kulík zlatý, nebo koroptev. Pochopil, že mnozí by ocenili knihu, díky které by se takové spory daly snadno vyřešit. Pověřil proto dva studenty, aby ji začali dávat dohromady. Poprvé pak vyšla v roce 1954.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 1 hodinou

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy