Žena rozdrtí stehny tři melouny. 15 kuriózních rekordů z nové Guinnessovy knihy

To jsou nejnovější rekordy.
Devítiletý pes Purin z Japonska je schopen chytit do svých tlapek 14 balonů, a to vše během jedné minuty. Rekord získal v březnu letošního roku. Není to ale vše, co tohle zvíře dokáže. Purin chodí po dvou nohách, skáče přes švihadlo a jezdí na skateboardu.
Vijay Kumar z Indie si vysloužil zápis do knihy rekordů svými doslova plnými ústy. V puse má totiž nejvíce zubů ze všech, a to rovnou 37. Běžně má dospělý člověk jen 32 zubů, často i méně.
Guinnessova kniha je plná zvláštností všech možných velikostí. Do posledního vydání se dostal i Acharya Makunuri Srinivasa z Indie s největším kuličkovým perem na světě. Ind vyrobil plnicí pero o velikosti skoro 5,5 metru a váhou něco málo přes 37 kilo.
Blosom je zapsána jako největší kráva na světě, přestože dnes již nežije. V roce 2014 ale ji i její majitelku navštívila delegace z Guinnessovy knihy rekordů a oficiálně jí přiznala prvenství. Kráva totiž měřila 190 centimetrů.
Foto: Ranald Mackechnie/Guinness World Records
jaz
15. 9. 2015 16:51
Podívejte se na 15 nejkurióznějších rekordů z nového vydání Guinnessovy knihy. V nejnovějším vydání láká čtenáře například na nejsilnější ženu světa, nejrychlejší želvu nebo muže s 28 prsty.

Praha – Guinnesova kniha rok co rok přináší seznam světových rekordů, sama o sobě přitom láme jeden rekord za druhým. Řadí se totiž k nejprodávanějším titulům na světě, konkuruje jí snad jen Bible.

Nápad na souborné vydání rekordů se zrodil v hlavě generálního ředitele pivovaru Guinness v roce 1951, když se dostal do sporu, zda je nejrychlejším ptákem v Evropě kulík zlatý, nebo koroptev. Pochopil, že mnozí by ocenili knihu, díky které by se takové spory daly snadno vyřešit. Pověřil proto dva studenty, aby ji začali dávat dohromady. Poprvé pak vyšla v roce 1954.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy