12 slavných oscarových momentů, které se zapsaly do historie

Předávání cen Oscar
Julia Roberts k nezastavení - Julia Roberts získala v roce 2001 Oscara za nejlepší herecký výkon v roli Erin Brokovich ze stejnojmenného filmu. Během proslovu byla tak dojatá, že místy nevěděla, co říct. Přesto si zcela bezprostředně užívala šanci stát coby vítězka na pódiu celé čtyři minuty, přičemž stihla poděkovat zhruba půlce Hollywoodu.
Netradiční entrée Roberta Benigniho - Temperamentní italský herec a režisér si došel pro Oscara v roce 1999 za svůj autorský film Život je krásný (snímek nasbíral celkem tři sošky). Nevzal to však uličkou jako ostatní "nudní" laureáti, k pódiu si to namířil přímo přes sedačky svých kolegů sedících před ním. Svým neskrývaným nadšením dojal i herečku Sophii Loren, která mu sošku předávala.
První soška pro animovaný film - Během 5. ročníku Oscarů byla vůbec poprvé udělena cena kreslenému snímku, tehdy pouze krátkometrážnímu. Nesl název Flowers and Trees a pocházel z producentské dílny Walta Disneyho, který opanoval i řadu následujících ročníků. Disney se pyšní největším počtem cen i nominací v celé historii Oscarů. Celkem získal šestadvacet sošek.
Vášnivý polibek Adriena Brodyho - V roce 2003 získal herec Adrien Brody Oscara za hlavní roli ve filmu Pianista. Ze svého vítězství byl tak rozradostněn, že při přebírání sošky z rukou Halle Berry předvedl opravdu nečekanou scénu. Z jeho vášnivého objetí a dlouhého polibku se podlomila kolena i slavné herecké kolegyni. A nakonec došlo i na slzy dojetí.
Foto: Profimédia.cz
jaz
28. 2. 2014 20:40
Projděte si kontroverzní, zábavné i dojemné momenty ze slavnostního předávání Oscarů.

Kdo měl v historii předávání amerických Oscarů nejdojemnější děkovnou řeč, kdo se ztrapnil či pobavil svým humorným číslem publikum? Podívejte se na 12 oscarových okamžiků, které se zapsaly do historie.

Letošní, v pořadí již 86. ročník cen americké Akademií filmového umění a věd se blíží a všichni očekávají, kdo z nominovaných promění své šance na vytouženou zlatou sošku.

Jak ale vypadaly předchozí ročníky a které kousky slavných herců, hereček a filmových tvůrců vešly do dějin amerických cen?

 

Právě se děje

před 2 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy