12 slavných oscarových momentů, které se zapsaly do historie

Předávání cen Oscar
Julia Roberts k nezastavení - Julia Roberts získala v roce 2001 Oscara za nejlepší herecký výkon v roli Erin Brokovich ze stejnojmenného filmu. Během proslovu byla tak dojatá, že místy nevěděla, co říct. Přesto si zcela bezprostředně užívala šanci stát coby vítězka na pódiu celé čtyři minuty, přičemž stihla poděkovat zhruba půlce Hollywoodu.
Netradiční entrée Roberta Benigniho - Temperamentní italský herec a režisér si došel pro Oscara v roce 1999 za svůj autorský film Život je krásný (snímek nasbíral celkem tři sošky). Nevzal to však uličkou jako ostatní "nudní" laureáti, k pódiu si to namířil přímo přes sedačky svých kolegů sedících před ním. Svým neskrývaným nadšením dojal i herečku Sophii Loren, která mu sošku předávala.
První soška pro animovaný film - Během 5. ročníku Oscarů byla vůbec poprvé udělena cena kreslenému snímku, tehdy pouze krátkometrážnímu. Nesl název Flowers and Trees a pocházel z producentské dílny Walta Disneyho, který opanoval i řadu následujících ročníků. Disney se pyšní největším počtem cen i nominací v celé historii Oscarů. Celkem získal šestadvacet sošek.
Vášnivý polibek Adriena Brodyho - V roce 2003 získal herec Adrien Brody Oscara za hlavní roli ve filmu Pianista. Ze svého vítězství byl tak rozradostněn, že při přebírání sošky z rukou Halle Berry předvedl opravdu nečekanou scénu. Z jeho vášnivého objetí a dlouhého polibku se podlomila kolena i slavné herecké kolegyni. A nakonec došlo i na slzy dojetí.
Foto: Profimédia.cz
jaz
28. 2. 2014 20:40
Projděte si kontroverzní, zábavné i dojemné momenty ze slavnostního předávání Oscarů.

Kdo měl v historii předávání amerických Oscarů nejdojemnější děkovnou řeč, kdo se ztrapnil či pobavil svým humorným číslem publikum? Podívejte se na 12 oscarových okamžiků, které se zapsaly do historie.

Letošní, v pořadí již 86. ročník cen americké Akademií filmového umění a věd se blíží a všichni očekávají, kdo z nominovaných promění své šance na vytouženou zlatou sošku.

Jak ale vypadaly předchozí ročníky a které kousky slavných herců, hereček a filmových tvůrců vešly do dějin amerických cen?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy