Zázračně přežili výbuch letadla i pád z mrakodrapu. Příběhy lidí, kteří unikli smrti

Zázračně přežili výbuch letadla i pád z mrakodrapu. Příběhy lidí, kteří unikli smrti
Letoun Lockheed L-188 Electra však nad Amazonským pralesem zasáhl blesk, takže nejprve vzplál a následně se v důsledku požáru a turbulencí rozpadl ve vzduchu.
Juliane Köpckeová se zapsala do dějin nejen jako zooložka, ale také jako jediná přeživší leteckého neštěstí, které se odehrálo před padesáti lety.
Život jí zachránila duchapřítomnost, vzpomněla si, že na jachtě byl ještě jeden malý záchranný člun. Na otevřeném moři na něm strávila bez jídla a pití 84 hodin.
V té době Terry Jo stále nemohla pochopit, co se stalo. "Byla jsem dost stará na to, abych věděla, že jsem přišla o rodinu, ale ne dost stará na to, abych pochopila, proč je kapitán Julian Harvey zabil a mě nechal uprostřed oceánu, abych se utopila," řekla po letech v pořadu 48 Hours.
Foto: Profimedia
Magazín Dan Poláček Magazín, Dan Poláček
Aktualizováno 8. 1. 2022 12:10
V prosinci uplynulo 50 let od zřícení letounu Lockheed Electra peruánské společnosti, který spadl do pralesa. Na palubě bylo 92 lidí, neštěstí přežila pouze 17letá Němka Juliane Köpckeová, která utrpěla otřes mozku a četné zlomeniny. Připomeňte si v galerii její příběh, který doprovází další podivuhodné osudy lidí, jimž se podařilo jako zázrakem přežít.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 3 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy