Fascinující fotky skalních měst. Vypadají jako z jiného světa, hrála i ve Star Wars

Fascinující fotky skalních měst. Vypadají jako z jiného světa, hrála i ve Star Wars
Skalní města z celého světa, která jsou stará stovky let, ukazují odvahu i zkušenosti stavitelů. Poskytovala obyvatelům nejen zázemí pro život, ale i útočiště před nepřáteli a nájezdníky. Podívejte se na fotky, které úchvatnou architekturu zachycují.
Ve městě se nachází také "kostel akrobatů", čtvercový kostel s křížem a nástěnnými malbami ze 13. století, který dnes slouží jako skladiště.
Město, které nechal vystavět gruzínský král Giorgi III., mělo sloužit jako hraniční pevnost proti nájezdům Turků a Peršanů.
Patří mezi ně i tento monolitický kostel svatého Jiří, který je z nich vizuálně nejzajímavější.
Foto: Shutterstock
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
16. 10. 2021 19:40
Tajemná jeskynní obydlí, 90 metrů vysoký skalní hrad či klášterní město pro desítky tisíc lidí. Skalní města z celého světa, která jsou stará stovky let, ukazují odvahu i zkušenosti stavitelů. Poskytovala obyvatelům nejen zázemí pro život, ale i útočiště před nepřáteli a nájezdníky. Podívejte se na fotky, které úchvatnou architekturu zachycují.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Platební systém eKasa od O2 končí

Platební systém eKasa od operátora O2 ke 25. říjnu skončí. Operátor na svém webu oznámil, že služba bude ukončena z technických důvodů. Blíže to firma neupřesnila.

Služba eKasa byla původně lídrem trhu s evidenčními pokladnami a měla asi 20 000 klientů. Podle serveru E15.cz má ale nyní zhruba 3000 klientů. Mluvčí O2 Markéta Gasiorovičová k ukončení služby řekla, že eKasa, která patřila dlouhou dobu mezi přední pokladní systémy v Česku, vyčerpala po čtyřech letech svůj potenciál a dodavatel řešení nedokázal přijít s dlouhodobou produktovou vizí.

Zbývajícím klientům nabízí O2 přechod na systém firmy Storyous spojený s nákupem nových pokladen. Před koncem eKasy si musí podnikatelé zálohovat data, protože po ukončení služby v pondělí už to podle O2 nebude možné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy