Co děti, mají si kde hrát? Před 65 lety se zrodil legendární zábavní park Disneyland

Co děti, mají si kde hrát? Před 65 lety se zrodil legendární zábavní park Disneyland
Nechyběly samozřejmě slavné filmové postavičky.
Zajímavostí je, že televizní přenos z otevření Disneylandu spolumoderoval tehdejší přítel Disneyho z Hollywoodu Ronald Reagan, pozdější prezident USA.
Jen dvakrát za celou historii zůstala brána parku návštěvníkům uzavřena.
Samotné otevření parku se ale příliš nevyvedlo. Kvůli padělaným vstupenkám se do něj totiž nahrnulo místo 11 tisíc celých 28 tisíc lidí.
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček ČTK Magazín Dan Poláček, ČTK, Magazín
17. 7. 2020 6:00
Před 65 lety, 17. července 1955, byl v kalifornském Anaheimu poblíž Los Angeles otevřen největší zábavní park světa - Disneyland. Návštěvníci se v něm mohou potkat s hrdiny filmů amerického kreslíře a filmaře Walta Disneyho (1901-1966), Myšákem Mickeym, Sněhurkou či kačerem Donaldem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Poslední debatu kandidátů na kancléře SRN provázely spory o sociální témata

Spory o sociální témata, ochranu klimatu a také budoucí německou vládu provázely třetí televizní debatu kancléřských kandidátů konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, sociální demokracie SPD Olafa Scholze a Zelených Annaleny Baerbockové. Dnešní společné vystoupení trojice kandidátů bylo před nadcházejícími parlamentními volbami poslední. Vybírat nové složení Spolkového sněmu budou Němci za týden, tedy v neděli 26. září.

Další zprávy