Co děti, mají si kde hrát? Před 65 lety se zrodil legendární zábavní park Disneyland

Co děti, mají si kde hrát? Před 65 lety se zrodil legendární zábavní park Disneyland
Nechyběly samozřejmě slavné filmové postavičky.
Zajímavostí je, že televizní přenos z otevření Disneylandu spolumoderoval tehdejší přítel Disneyho z Hollywoodu Ronald Reagan, pozdější prezident USA.
Jen dvakrát za celou historii zůstala brána parku návštěvníkům uzavřena.
Samotné otevření parku se ale příliš nevyvedlo. Kvůli padělaným vstupenkám se do něj totiž nahrnulo místo 11 tisíc celých 28 tisíc lidí.
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček ČTK Magazín Dan Poláček, ČTK, Magazín
17. 7. 2020 6:00
Před 65 lety, 17. července 1955, byl v kalifornském Anaheimu poblíž Los Angeles otevřen největší zábavní park světa - Disneyland. Návštěvníci se v něm mohou potkat s hrdiny filmů amerického kreslíře a filmaře Walta Disneyho (1901-1966), Myšákem Mickeym, Sněhurkou či kačerem Donaldem.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy