Luxus, ze kterého přecházel zrak. Hotel Ritz byl ráj, noc v něm teď stojí i 20 tisíc

Luxus, ze kterého přecházel zrak. Hotel Ritz byl ráj, noc v něm teď stojí i 20 tisíc
Pohled východně na hotel Ritz i další honosné budovy obchodní ulice Piccadilly, která vede od Hyde Parku až po náměstí Piccadilly Circus. Snímek z roku 1920.
Opulentní večeři v Ritzu zachycuje fotografie pořízená v polovině 20. století.
Londýnský hotel Ritz sídlí ve známé ulici Piccadilly v městském obvodu Westminster a turisté se výhledem na něj mohou kochat z anglického trávníku v přilehlém Green Parku.
Obzvlášť působivý je hotel v nočních hodinách.
Foto: Kolorizace fotografie: Dan Poláček / Zdrojové foto: Bates, Kimball and Guild, Boston / Public domain
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
26. 5. 2021 6:00
Nocovali v něm filmař Charlie Chaplin i arcivévoda František Ferdinand d'Este. Král Eduard VIII. do něj chodil na taneční a Winston Churchill tam během druhé světové války s Dwightem Eisenhowerem a Charlesem de Gaullem probíral bojovou strategii. Londýnský hotel Ritz zůstává nejdražším ubytováním v britské metropoli a letos slaví 115. výročí otevření. Projděte si jeho historii na fotografiích.
 

Právě se děje

před 6 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
Další zprávy