"Oblečeným vstup zakázán!" hlásí německý hotel

Jiří Krejčík
5. 4. 2009 18:20
Německo - Na světě je zhruba čtvrt milionu registrovaných nudistů. Konečně se dočkají také svého vlastního hotelu. Vášnivý německý naturista hodlá otevřít první hotel, kde bude zakázáno oblečení.

Za celým projektem stojí podnikatel Frieder Haferkorn. Obyčejný hotel pro turisty v Černém lese hodlá změnit v útočiště pro naturisty. Podle pravidel hotelu je nošení oděvů po celou dobu pobytu nejen nepovinné, ale rovnou přísně zakázané.

Oblečení zakázáno

Přesné datum otevření nového hotelu je zatím ve hvězdách, ale pan Haferkorn už zveřejnil jeho domovní řád.

Některá pravidla jsou zcela běžná, jako například nedělat hluk na chodbách.

Jiná už tak obvyklá nejsou. Pravidlo číslo jedna omezuje přístup do hotelu pouze na členy nudistického hnutí. A pravidlo číslo tři vyžaduje, aby hosté byli po celou dobu pobytu nazí.

Focení a natáčení je samozřejmě povoleno jen se souhlasem fotografovaných. A v souladu s nudistickým přesvědčením, že nahota není sexuální, jsou v některých částech hotelu zakázány i sexuální projevy.

Hotel Rosengarten byl až dosud místem pro turisty, kteří využívali jeho idylického umístění v německém Černém lese.

"Chtěl bych z něj udělat místo odpočinku pro lidi, kteří žijí naturisticky a kteří chtějí strávit svůj volný čas sportováním a hraním her ve společnosti podobně zaměřených lidí v úplné nahotě," říká pan Haferkorn.

Hotel by měl mít 32 pokojů, restauraci, saunu a opalovací salón pro případ, že by hostům nepřálo německé počasí.

Neobvyklý koncept

Ředitel oddělení cestovního ruchu v nedalekém Freundenstadtu Michael Krause říká, že je to poněkud "neobvyklý koncept".

"Raději bych upřednostnil 'normální' hotel," řekl deníku Die Welt. Zároveň však zdůraznil, že na na nudismu není nic špatného.

Sám očekává, že v kraji se zvýší počet návštěvníků, i když konvenčnější turisté jako on se zřejmě hotelu budou vyhýbat.

Pan Haferkorn věří, že jeho hotel přitáhne nejen nudistické turisty, ale i návštěvníky, kteří si rádi vyjdou na výlet tak, jak je pánbůh stvořil.

Hosté, kteří si chtějí vyjít na vycházku bez svršků, možná nebudou muset čekat na povolení příliš dlouho: dvě nedaleké vesnice údajně zvažují, že některé turistické stezky ve svém katastru označí jako nudistické.

Německo - země naháčů

I bez povolení se ale nudisté po německých lesích procházejí už více než sto let.

Naturisté na internetu zveřejňují termíny svých společných procházek, takže se může kdokoli přidat. Pokud je zastihne policejní hlídka, obvykle dostanou pokutu. Celkově prý ale oblečeným lidem setkání s naháčem příliš nevadí. Bývají jenom trochu překvapení.

Počátky nudistického hnutí se v Německu datují až do 90. let 19. století. Sociolog Heinrich Pudor tehdy hlásal kulturu svobodného těla a nahotu označoval za návrat k přírodě.

Německé nudistické sdružení (DFK) má v současnosti okolo 50 tisíc placených členů. Mezinárodní členská karta jim zajišťuje přístup na uzavřené nudistické akce po celém světě.

Němců, kteří se rádi koupou a procházejí nazí, je ale mnohem více.

Pan Haferkorn doufá, že do svého nového hotelu jich přiláká co nejvíce. I když asi bude ještě muset popřemýšlet, kam si jeho hosté připnou svůj členský odznak.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy