"Oblečeným vstup zakázán!" hlásí německý hotel

Jiří Krejčík
5. 4. 2009 18:20
Německo - Na světě je zhruba čtvrt milionu registrovaných nudistů. Konečně se dočkají také svého vlastního hotelu. Vášnivý německý naturista hodlá otevřít první hotel, kde bude zakázáno oblečení.

Za celým projektem stojí podnikatel Frieder Haferkorn. Obyčejný hotel pro turisty v Černém lese hodlá změnit v útočiště pro naturisty. Podle pravidel hotelu je nošení oděvů po celou dobu pobytu nejen nepovinné, ale rovnou přísně zakázané.

Oblečení zakázáno

Přesné datum otevření nového hotelu je zatím ve hvězdách, ale pan Haferkorn už zveřejnil jeho domovní řád.

Některá pravidla jsou zcela běžná, jako například nedělat hluk na chodbách.

Jiná už tak obvyklá nejsou. Pravidlo číslo jedna omezuje přístup do hotelu pouze na členy nudistického hnutí. A pravidlo číslo tři vyžaduje, aby hosté byli po celou dobu pobytu nazí.

Focení a natáčení je samozřejmě povoleno jen se souhlasem fotografovaných. A v souladu s nudistickým přesvědčením, že nahota není sexuální, jsou v některých částech hotelu zakázány i sexuální projevy.

Hotel Rosengarten byl až dosud místem pro turisty, kteří využívali jeho idylického umístění v německém Černém lese.

"Chtěl bych z něj udělat místo odpočinku pro lidi, kteří žijí naturisticky a kteří chtějí strávit svůj volný čas sportováním a hraním her ve společnosti podobně zaměřených lidí v úplné nahotě," říká pan Haferkorn.

Hotel by měl mít 32 pokojů, restauraci, saunu a opalovací salón pro případ, že by hostům nepřálo německé počasí.

Neobvyklý koncept

Ředitel oddělení cestovního ruchu v nedalekém Freundenstadtu Michael Krause říká, že je to poněkud "neobvyklý koncept".

"Raději bych upřednostnil 'normální' hotel," řekl deníku Die Welt. Zároveň však zdůraznil, že na na nudismu není nic špatného.

Sám očekává, že v kraji se zvýší počet návštěvníků, i když konvenčnější turisté jako on se zřejmě hotelu budou vyhýbat.

Pan Haferkorn věří, že jeho hotel přitáhne nejen nudistické turisty, ale i návštěvníky, kteří si rádi vyjdou na výlet tak, jak je pánbůh stvořil.

Hosté, kteří si chtějí vyjít na vycházku bez svršků, možná nebudou muset čekat na povolení příliš dlouho: dvě nedaleké vesnice údajně zvažují, že některé turistické stezky ve svém katastru označí jako nudistické.

Německo - země naháčů

I bez povolení se ale nudisté po německých lesích procházejí už více než sto let.

Naturisté na internetu zveřejňují termíny svých společných procházek, takže se může kdokoli přidat. Pokud je zastihne policejní hlídka, obvykle dostanou pokutu. Celkově prý ale oblečeným lidem setkání s naháčem příliš nevadí. Bývají jenom trochu překvapení.

Počátky nudistického hnutí se v Německu datují až do 90. let 19. století. Sociolog Heinrich Pudor tehdy hlásal kulturu svobodného těla a nahotu označoval za návrat k přírodě.

Německé nudistické sdružení (DFK) má v současnosti okolo 50 tisíc placených členů. Mezinárodní členská karta jim zajišťuje přístup na uzavřené nudistické akce po celém světě.

Němců, kteří se rádi koupou a procházejí nazí, je ale mnohem více.

Pan Haferkorn doufá, že do svého nového hotelu jich přiláká co nejvíce. I když asi bude ještě muset popřemýšlet, kam si jeho hosté připnou svůj členský odznak.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí - Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití mohou vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká, a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka, ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

Další zprávy