Skromný Obama baví svět. Ve Vietnamu zašel do bistra na tradiční jídlo a pivo za šest dolarů

pv
24. 5. 2016 11:04
Na své cestě po Asii se americký prezident potkal s populárním kuchařem Anthony Bourdainem. Ve vietnamském městě Hanoj spolu zašli na večeři, místo luxusní restaurace ale navštívili lokální bistro, kde si dali tradiční bun cha a vietnamské pivo. Fotografie teď baví prezidentovy příznivce po celém světě.
Foto: Repro Facebook.com / Anthony Bourdain

Americký prezident Barack Obama je v současné době na cestě po Asii, kde se snaží zlepšit diplomatické, ekonomické i bezpečnostní vztahy s tamními zeměmi. Zavítal proto i do Vietnamu, tedy země, se kterou vedla Amerika před více než 50 lety válku.

Kromě náročného politického programu se prezident potkal na večeři i s populárním kuchařem Anthony Bourdainem, který cestuje za jídlem po celém světě, a mohl tak předat Obamovi své zkušenosti o místní kuchyni a lidech, píše CNN.

The President's chopstick skills are on point . #buncha #hanoi

Fotka zveřejněná uživatelem anthonybourdain (@anthonybourdain),

Nevyrazil s ním ovšem do žádné luxusní restaurace, jak by se od vážené zahraniční návštěvy očekávalo, nýbrž do hanojského bistra. Objednali si tradiční jídlo bun cha a k tomu vietnamské pivo. 

Anthony Bourdain poté vyvěsil na sociální síť Twitter příspěvek, ve kterém říká, že ho večeře s prezidentem stála jenom šest dolarů. "Účet jsem zaplatil já," dodal.

Fotografie z jejich skromné večeře obletěla svět. Za necelý den získala na sociální síti Instagram téměř 150 tisíc lajků, na Facebooku ji "olajkovalo" více než 300 tisíc lidí.

Lidé oceňují především syrovost a reálnost celé situace. "Skutečnost, že vyrazil prezident Spojených států na jídlo s Anthony Bourdainem do bistra ve Vietnamu, kde ani jeden z nich místní lidi vůbec nezajímá, je na obrázku to skutečně nejlepší," napsal jeden z uživatelů do komentářů pod obrázkem. "Dva nejpohodovější chlapi na světě," dodal další.

Odebírejte zprávy Aktuálně.cz přes aplikaci WhatsApp

WhatsApp

Nepoužíváte WhatsApp? Zjistěte více >>

Cestu Obama završí v Hirošimě

Jejich setkání je součástí televizního pořadu CNN, ve kterém Bourdain cestuje po méně známých koutech světa a objevuje tamní kulturu a kuchyni.

Diváci se tak budou moci sami přesvědčit, zdali je prezidentova zručnost s hůlkami skutečně tak dobrá, jak tvrdí slavný šéfkuchař.

Obama dorazil do Vietnamu v neděli, čímž odstartoval svou desátou cestu po Asii jako prezident Spojených států.

Před odletem do Japonska zavítá také do Ho Či Minhova města. Cestu završí v Hirošimě, kam USA v roce 1945 shodily první ze dvou atomových bomb během druhé světové války. Bude se jednat o první návštěvu amerického prezidenta na místě.

Znám spoustu žen, které jsou v kuchyni nepostradatelné, ale málo se jich dostane na pozici šéfkuchaře, nejsou na to dost tvrdé, tvrdí kuchařka Kamura. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy