Nový trik českých zlodějů. Rozměňují a pak začne chaos

Domácí Domácí
15. 5. 2013 13:30
Finta s velkou bankovkou může být hodně bolestivá
Foto: Vojtěch Marek

Ostrava/Vsetín- Jste-li prodavač(ka) či pokladní, pak zbystřete pozornost. Podvodníci totiž oprášili osvědčený trik a zkoušejí ho ve velkém. Přijdou, chtějí platit drobnost velkou bankovkou, popřípadě ji chtějí rozměnit. Nastolí zmatek, během nějž vás okradou o stovky korun.

Policisté dopadli čtyři podvodníky z Ostravy, kteří v pondělí okradli během rozměňování peněz ve dvou obchodech a restauraci obsluhu celkem o tři tisíce korun. Muži jsou podezřelí z přestupku proti majetku.
 
Tady je typický scénář krádeže: Do prodejny potravin v Hošťálkové na Vsetínsku přišli v pondělí odpoledne dva muži, z nichž jeden platil za zboží dvoutisícovou bankovkou a druhý za krabičku cigaret tisícovkou.

Jeden z mužů chtěl následně po prodavačce bankovku rozměnit.  Oba pánové pak měnili finance i mezi sebou a tak nastal v penězích zmatek, přesně tak, jak pánové potřebovali. Prodavačku se jim podařilo okrást o 1 000 korun.

Obdobný případ se odehrál v restauračním zařízení rovněž v Hošťálkové, kde dva z čtveřice mužů kupovali cigarety a různým měněním peněz pak obsluhu okradli o tisícikorunu. O stejnou částku ošidili muži téhož dne při rozměňování peněz ještě prodavačku v obchodě v sousední Ratiboři.

Podvedené ženy si zapamatovaly registrační značku auta a ihned kontaktovaly policii

Čtveřice dopadena. Další podvodníci zatím unikají

"Policista na operačním středisku dal neprodleně informace o vozidlu kolegům do terénu, a tak netrvalo dlouho a policisté z Fryštáku podezřelou osádku vozidla značky Opel s ostravskou registrační značkou zastavili poblíž obce Vlčková, popisuje zásah mluvčí policie Lenka Javorková.

Čtveřice mužů ve věku 34, 45, 48 a 53 let z Ostravy je podezřelá z přestupku proti majetku, za který jim může být ve správním řízení uložena pokuta do 15 000 korun.
 
Obchodníci by měli být na pozoru. Ve vsetínském  okrese se totiž v posledních dnech vyskytly i další případy podvedených prodavačů.

Chci tyčinku, platím dvoutisícovkou. Tak to začíná

Dva se odehrály ve Valašském Meziříčí, kde prodavačku v novinovém stánku okradl neznámý muž o pětistovku, když kupoval cigarety. Nejprve chtěl platit dvoutisícovou bankovkou, ale když mu obsluhující žena řekla, že nemá nazpět, vytáhl tisícovku. Pak potřeboval rozměnit a ženu ošidil o 500 korun.

Další okradená žena je ze stánku s občerstvením, kde ji dva pánové při nákupu ukradli při měnění peněz 1 300 korun. 

Policie eviduje ještě jeden případ, který se udál minulý pátek v Zašové. Do prodejny potravin tam přišel muž, který platil opět velkou bankovkou, přitom kupoval pouze sladkou tyčinku. Pak žádal rozměnit peníze, neustále měnil požadavky na rozměnění peněz, až ženu zmátl a ošidil ji o 500 korun.
 
"Po pachatelích krádeží peněz pátráme a zároveň na podvodné jednání mužů upozorňujeme  prodavače a obchodníky, které zároveň žádáme, aby v případě výskytu podezřelých osob kontaktovali policii," dodává Javorková.

 

Právě se děje

Další zprávy