Nový hit plastik: Američanky chtějí nos vévodkyně Kate

ČTK ČTK
16. 3. 2013 15:42
Plastické chirurgy v New Yorku o "šlechtický" nos žádají desítky žen
Catherine, vévodkyně z Cambridge, během současné asijské cesty.
Catherine, vévodkyně z Cambridge, během současné asijské cesty. | Foto: Reuters

New York - Ženy v New Yorku zaplavují ordinace plastických chirurgů, aby si pořídily nejžhavější doplněk letošního jara. Jde o stejný nos, jaký má britská vévodkyně Catherine, manželka prince Williama Kate Middletonová.

Informoval o tom list New York Daily News.

"Zbožňuju tvar a velikost nosu Kate Middletonové a prostě vím, že ho chci mít," tvrdí šestadvacetiletá Brianna Diazová z Long Islandu. Na "královskou" rhinoplastiku je objednaná za dva týdny.

"Před časem jsem viděla její nos a teď už je to pro mě zásadní věc, něco jako posedlost, prostě si ho chci nechat udělat," dodala.

Před dvěma lety listovala dvaadvacetiletá studentka Newyorské univerzity Jessica Blaierová časopisem People, aby si našla nový nos, když narazila na svatební snímky vévodkyně z Cambridge.

"Když jsem viděla Katein nos, prostě jsem věděla, že je to pro mě ten pravý. Jiné celebrity měly jenom kousky nosu, jaký bych chtěla, ale Katein nos měl všechno. Klesající kořen. Špičku, co nepadá, když se směje. A působí žensky," řekla.

Proto vytrhla dva obrázky vévodkyně - zepředu a z profilu - a vzala je k doktorovi Thomasi Romovi, který vede oddělení obličejových plastik v nemocnici Lenox Hill ve čtvrti Upper East Side. A ten věděl přesně, oč jí jde. 

Nový trend

"Chtěla hezký, přirozeně vypadající nos, který doplní její tvář," řekl Romo, který odhaduje, že už udělal asi stovku podobných operací, jejichž cena se pohybuje od 10 000 do 12 000 dolarů (asi 195 000 až 235 000 korun). O rok později Blaierová odkráčela z jeho ordinace s nosem vhodným i pro královnu.

 Také další chirurgové zaznamenali nový trend a přizpůsobili se mu. "Před pár měsíci mi tyhle ženy začaly chodit do ordinace a žádat o nos Kate Middletonové," řekl manhattanský plastický chirurg Stephen T. Greenberg, autor knihy A Little Nip, A Little Tuck (Kousek uštípnout, kousek vycpat).

"Začalo to být tak oblíbené, že jsme nechali udělat složku desítky fotek Kate Middletonové, abychom je mohli ukázat pacientkám, co přijdou na konzultaci."


Doktor Greenberg odhaduje, že nyní je na příští měsíc na zákrok, který u něj stojí 7000 dolarů (asi 137 000 korun) objednáno dvacet žen. Mezi nimi je i sekretářka Johanna Ricardiová z Long Islandu.

"Chci změnu a tou je zbožňováníhodný nos velmi krásné ženy. Dívala jsem se po různých herečkách, ale pak jsem narazila na ten poprask kolem Kateina nosu. Podívala jsem se na něj a pomyslela si, že je to nejpěknější věc, jakou jsem kdy viděla. A navíc, kdo by nechtěl mít nos jako princezna?" dodává Ricardiová.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy