Novou SuperStar se stala "punkerka" Sabina Křováková

mp
2. 6. 2013 23:52
SuperStar se stala rodačka z Děčína, získala odměnu 100 000 eur.
Sabina Křováková - vítězka SuperStar 2013
Sabina Křováková - vítězka SuperStar 2013 | Foto: Hermína

Praha - Novou "federální SuperStar" se stala Češka. Jednadvacetiletou Sabinu Křovákovou zvolili diváci pomocí SMS zpráv. Rodačka z Děčína ve finále porazila slovenského zpěváka Štefana Pčelára a získala výhru 100 000 eur.

Mladá zpěvačka zabodovala u diváků i poroty především osobitou interpretací skladby Cry od Janis Joplin, kterou rovněž považuje za svůj velký vzor. Během finále zazpívala také písně od kapely Scorpions nebo Joan Osbourne. "Strašně moc děkuju za hlasy a podporu," nemohla najít slov dojatá Křováková po svém triumfu.  

Závěrečný večer talentové soutěže zpestřila svým vystoupením také Helena Vondráčková.

Poslední řada SuperStar, kterou společně vysílaly televize Nova a Markíza, bojovala od začátku s klesající sledovaností. Nedělní přímé přenosy nepřekonaly hranici jednoho milionu diváků a ke zvýšení zájmu nepomohlo ani netradiční složení poroty v čele s talentovanou zpěvačkou Ewou Farnou.  

Módní výstřelky Ewy Farne: Jaké šaty jí (ne)sluší?

Jaká odměna čeká na vítěze? Sabina Křováková získá 100 000 eur a smlouvu na vydání vlastního alba, které se objeví na trhu již pár dní od skončení soutěže. SuperStar v minulosti vyhráli například Aneta Langerová, Martin Chodúr či Lukáš Adamec.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy