Novinářka se před vstupem z povodní umazala blátem. Video způsobilo poprask

Video pru Video, pru
23. 7. 2021 11:28
Reportérka německé televizní stanice RTL Susanna Ohlenová v posledních dnech informovala o tom, jak pomáhá v oblastech zasažených povodní. Ve čtvrtek ji ale náhodný přihlížející natočil, jak si jen v bahně špiní obličej a oblečení. Ukázalo se, že reportérka svou údajnou pomoc v ten den jen předstírala a zašpinila se, aby vypadala autenticky. Za její počínání jí televizní stanice dala výpověď.
Zinscenovaná reportáž redaktorky německé televizní stanice RTL | Video: Twitter / Eddie_1412, Youtube / Rokitaz Official

Devětatřicetiletá Ohlenová informovala z oblasti Bad Münstereifel ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde v důsledku povodní přišlo o život přes 120 lidí. Tam ji na mobilní telefon natočil jeden z místních obyvatel. Video, které zveřejnil na sociálních sítích, se poté rychle rozšířilo do německých médií.

Stanice RTL na práci Ohlenové okamžitě zareagovala. "Počínání naší reportérky odporuje žurnalistickým principům a našim vlastním profesním standardům. Proto jsme rozhodli s ní okamžitě rozvázat pracovní poměr," citoval tiskovou mluvčí RTL německý deník Bild.

Ohlenová na svém Instagramu sice přiznala svou chybu, ale zároveň se vůči stanovisku televizní stanice brání. "Po tom, co jsem v regionu opravdu předtím pomáhala, jsem se ve čtvrtek ráno styděla si před ostatními záchrannými složkami stoupnout před kameru úplně čistá. Bez přemýšlení jsem se tak zašpinila bahnem," uvádí reportérka. "Jako novinářce by se mi ale tohle nikdy nemělo stát," dodala.

V posledních dnech RTL v několika článcích informovala o tom, jak jejich reportérka v zasažené oblasti pomáhá. Hlavní článek, kde Ohlenová svou pomoc popisovala, ale stanice ze svých webových stránek už smazala a není k dohledání.

Ohlenová pracovala v soukromé televizní stanici RTL od roku 2008. V posledních letech moderovala několik pořadů včetně populárního ranního zpravodajského bloku Guten Morgen, Deustchland.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy