Nové hry se nedožiju, umírám na rakovinu, napsal mladík. Lidé mu splnili velké přání

Magazín Magazín
6. 6. 2019 10:58
Šestadvacetiletý Trevor je velkým fanouškem akční hry Borderlands, jenže kvůli vážnému onemocnění už ví, že se nedožije jejího nového dílu. Napsal proto na sociální síť vzkaz, na který zareagovali vývojáři a pozvali ho k sobě do studia. Nechali ho zahrát si třetí díl ještě před vydáním, a navíc mu dali možnost pojmenovat jednu ze zbraní.
Borderlands 3 - trailer | Video: Gearbox

Trevor Eastman se loni v červnu dozvěděl, že mu zbývá rok života. Lékaři mu diagnostikovali čtvrté stadium rakoviny jícnu.

Trevor je podle webu Polygon velkým fanouškem videoherní série Borderlands, jejíž třetí díl vyjde letos v září. Kvůli komplikovanému zdravotnímu stavu věděl, že si oblíbenou videohru nezahraje. Napsal proto o své situaci na sociální síť Reddit a požádal ostatní, aby mu poradili, jak by si mohl zahrát aspoň část z připravovaného akčního titulu.

Trevorova prosba se dostala až ke studiu Gearbox, které Borderlands 3 vyvíjí. Vývojáři pozvali nemocného muže do svých kanceláří, kde ho nechali vyzkoušet si část z akční hry. Zároveň mu nabídli, aby pojmenoval jednu ze zbraní v Borderlands 3 a napsal k ní krátký doprovodný text.

Eastman si nakonec vybral brokovnici a dal jí název The Compressing Trevanator. Studio potvrdilo, že se zbraň ve hře opravdu objeví.

"Mám opravdu velkou radost a jsem překvapený, jak na mě byli milí. Znamená to pro mě hrozně moc, rád bych jim to nějak vrátil, i vám všem, kteří jste mi umožnili prožít tenhle sen," dodal Eastman.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy