Nové hry se nedožiju, umírám na rakovinu, napsal mladík. Lidé mu splnili velké přání

Magazín Magazín
6. 6. 2019 10:58
Šestadvacetiletý Trevor je velkým fanouškem akční hry Borderlands, jenže kvůli vážnému onemocnění už ví, že se nedožije jejího nového dílu. Napsal proto na sociální síť vzkaz, na který zareagovali vývojáři a pozvali ho k sobě do studia. Nechali ho zahrát si třetí díl ještě před vydáním, a navíc mu dali možnost pojmenovat jednu ze zbraní.
Borderlands 3 - trailer | Video: Gearbox

Trevor Eastman se loni v červnu dozvěděl, že mu zbývá rok života. Lékaři mu diagnostikovali čtvrté stadium rakoviny jícnu.

Trevor je podle webu Polygon velkým fanouškem videoherní série Borderlands, jejíž třetí díl vyjde letos v září. Kvůli komplikovanému zdravotnímu stavu věděl, že si oblíbenou videohru nezahraje. Napsal proto o své situaci na sociální síť Reddit a požádal ostatní, aby mu poradili, jak by si mohl zahrát aspoň část z připravovaného akčního titulu.

Trevorova prosba se dostala až ke studiu Gearbox, které Borderlands 3 vyvíjí. Vývojáři pozvali nemocného muže do svých kanceláří, kde ho nechali vyzkoušet si část z akční hry. Zároveň mu nabídli, aby pojmenoval jednu ze zbraní v Borderlands 3 a napsal k ní krátký doprovodný text.

Eastman si nakonec vybral brokovnici a dal jí název The Compressing Trevanator. Studio potvrdilo, že se zbraň ve hře opravdu objeví.

"Mám opravdu velkou radost a jsem překvapený, jak na mě byli milí. Znamená to pro mě hrozně moc, rád bych jim to nějak vrátil, i vám všem, kteří jste mi umožnili prožít tenhle sen," dodal Eastman.

 

Právě se děje

Další zprávy