Nová verze Sám doma rozhněvala fanoušky. Hitem je vyjádření původního Kevina

Video mk Video, mk
13. 10. 2021 10:43
Jeden z nejslavnějších vánočních filmů se dočká nové předělávky. Streamovací platforma Disney+ 12. listopadu vypustí do světa film s názvem Home Sweet Home Alone, kterým chce souboj malého chlapce a dvou lupičů představit generaci, pro niž je původní film zastaralý. Většina komentujících na sociálních sítích se ale shoduje na tom, že film se kvalitami původní verzi nejspíš ani nepřiblíží.
Předělávka slavné vánoční komedie Sám doma se představuje v první ukázce | Video: Disney+

V upoutávce hraje Archie Yates (známý z oceňovaného filmu Králiček Jojo) desetiletého Maxe, kterého rodiče omylem zapomenou doma při balení na rodinný výlet do Tokia. Zajímavostí je, že jako policista se v upoutávce představí bratr slavného Kevina McCalistera Buzz. Na první pohled také zaujme fakt, že v nové verzi bude v lupičské dvojici i ženská záporná postava.

V záplavě negativních reakcí na sociálních sítích vyčnívá strohé vyjádření Macaulaye Culkina, který se díky roli Kevina stal po premiéře původního filmu globální dětskou hereckou hvězdou. Ve tweetu ubezpečil, že v nové verzi nehraje, což řada fanoušků originálu ocenila. Štábu nicméně v souvislosti s blížící se premiérou popřál hodně štěstí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Policie obvinila muže, který ubodal britského poslance, z vraždy a přípravy teroristického činu

Britská policie obvinila Brita somálského původu Aliho Harbiho Aliho, který ubodal poslance Davida Amesse, z vraždy a přípravy teroristického činu. Útok se stal minulý týden v kostele v Leigh-on-Sea na východ od Londýna při setkání s voliči v Amessově volebním obvodu.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

ČEZ kvůli konci Bohemia Energy navyšuje kapacitu call center

Energetická společnost ČEZ výrazně navyšuje kapacity call center a kontaktních míst. Důvodem je ukončení činnosti dodavatele Bohemia Energy, bývalí klienti by neměli ČEZ kontaktovat sami, mají počkat, až se jim pracovníci ozvou sami, uvedli dnes představitelé společnosti ČEZ na tiskové konferenci. ČEZ plní roli dodavatele poslední instance pro asi 400 000 zákazníků dodavatelů, kteří ukončili činnost.

Zákaznické požadavky u ČEZ nyní zajišťuje 270 interních a 30 externích operátorů. ČEZ chce počet externích pracovníků callcenter navýšit až o 150. ČEZ Prodej nabírá nové operátory do call center, uzavřel smlouvy i s externími call centry, maximálně posílena byla také obsluha na pobočkách.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Na ostrově La Palma kvůli nekončící erupci evakuovali další lidi

Na španělském ostrově La Palma, kde už přes měsíc pokračuje erupce sopky, v noci na čtvrtek evakuovali dalších pět stovek lidí. Jejich domovy totiž ohrožuje jeden z proudů lávy. Ta už od 19. září na tomto ostrově v Atlantiku zničila na 2185 budov, z toho 229 za poslední dva dny, a zatím nelze odhadnout, kdy sopečná aktivita skončí. Lidské oběti si katastrofa díky včasným evakuacím nevyžádala. Zemřela ale zřejmě zvířata, ač mnohá se podařilo zachránit.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

Akcie Evergrande prudce klesly po krachu jednání o prodeji části podílu

Akcie zadlužené čínské realitní společnosti China Evergrande ve čtvrtek oslabily až o 14 procent. S akciemi podniku se začalo znovu obchodovat po více než dvoutýdenní přestávce, jejímž důvodem byly rozhovory o prodeji zhruba polovičního podílu v divizi pro správu majetku. Firma však ve středu ohlásila krach jednání, což zhoršilo její šance na odvrácení bankrotu.

Společnost China Evergrande, jejíž celkové závazky přesahují 300 miliard dolarů (zhruba 6,6 bilionu Kč), v poslední době opakovaně nedokázala včas uhradit úroky u svých dluhopisů. Panují obavy, že krach podniku by mohl mít širší dopady na finanční systém a ekonomiku. Zakladatel firmy Chuej Kcha-jen podle serveru BBC upozornil, že "neexistuje žádná záruka, že skupina bude schopna splnit své finanční závazky". V plánu má pokusit se dohodnout s věřiteli na prodloužení splatnosti dluhopisů a na dalších "alternativních" opatřeních.

China Evergrande o prodeji podílu v divizi Evergrande Property Services jednala s firmou Hopson Development. Obě strany však ve středu v samostatných hlášeních pro burzu uvedly, že se nedokázaly dohodnout na podmínkách dohody. Hodnota transakce měla činit zhruba 20 miliard hongkongských dolarů (přes 56 miliard Kč).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Platební systém eKasa od O2 končí

Platební systém eKasa od operátora O2 ke 25. říjnu skončí. Operátor na svém webu oznámil, že služba bude ukončena z technických důvodů. Blíže to firma neupřesnila.

Služba eKasa byla původně lídrem trhu s evidenčními pokladnami a měla asi 20 000 klientů. Podle serveru E15.cz má ale nyní zhruba 3000 klientů. Mluvčí O2 Markéta Gasiorovičová k ukončení služby řekla, že eKasa, která patřila dlouhou dobu mezi přední pokladní systémy v Česku, vyčerpala po čtyřech letech svůj potenciál a dodavatel řešení nedokázal přijít s dlouhodobou produktovou vizí.

Zbývajícím klientům nabízí O2 přechod na systém firmy Storyous spojený s nákupem nových pokladen. Před koncem eKasy si musí podnikatelé zálohovat data, protože po ukončení služby v pondělí už to podle O2 nebude možné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy