Nominace na televizní ceny Emmy vede Boj o moc, bodovala i Hra na oliheň

ČTK ČTK
12. 7. 2022 19:47
Drama o intrikách v rodině mediálního magnáta Boj o moc obdrželo 25 nominací na americké televizní ceny Emmy. V hlavní kategorii se utká s jihokorejským hitem Hra na oliheň, který je prvním pořadem v jiném než anglickém jazyce nominovaným na nejlepší dramatický seriál. Ted Lasso zase může obhájit vítězství mezi komediemi.
Snímek ze seriálu Hra na oliheň.
Snímek ze seriálu Hra na oliheň. | Foto: Netflix

Cenami Emmy se už mohou pochlubit také tvůrci Boje o moc, kteří si v roce 2020 kromě prvenství v hlavní kategorii odnesli dalších osm ocenění. Seriál z dílny HBO, který má za sebou čtyři řady, kromě toho letos i před dvěma lety zvítězil na Zlatých glóbech a uspělo i několik jeho představitelů. Děj sleduje vztahy mezi členy rodiny, která řídí mediální a zábavní konglomerát. Točí se kolem otázek moci a peněz.

Podobná témata zkoumá Hra na oliheň, v jejímž světě lidé z okraje korejské společnosti slouží jako zdroj zábavy pro ty nejmocnější v krvavé hře o obří peněžitou odměnu. Titul streamovací služby Netflix po loňské premiéře získal fanoušky po celém světě a nyní obdržel 14 nominací na Emmy. Vítězové budou oznámeni tradičně na konci léta.

Ve hře o cenu pro nejlepší drama jsou dále Volejte Saulovi, Euforie, Ozark, Stranger Things, Odloučení a Yellowjackets. Spokojení mohou být po úterním vyhlašování rovněž tvůrci temně humorné minisérie Bílý lotos zasazené do tropického resortu, která si vysloužila 20 nominací. Pouze o tři méně mají komedie Stále v kurzu a Jen vraždy v budově.

Mezi komediemi je s 20 nominacemi v nejsilnější pozici Ted Lasso od platformy Apple TV+, který vypráví příběh trenéra amerického fotbalu v anglickém prostředí. Seriál vyrovnal výkon z loňského ročníku, kdy za ním nakonec putovala i cena pro nejlepší komediální herecký výkon pro Jasona Sudeikise.

Nejlepším dramatem byla loni vyhlášena Koruna, tedy pořad Netflixu o britské královské rodině, přičemž dominanci streamovacích služeb podtrhlo vítězství Dámského gambitu mezi minisériemi.

Seriál Hra na oliheň stojí na jednoduchém nápadu, ale je mnohovrstevnatý a nabízí mnoho klíčů, jak číst jeho krutý svět, popisuje kritik Vít Schmarc. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka

Fotbalista Ondřej Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka. Pětadvacetiletý útočník podepsal s týmem z Uherského Hradiště tříletou smlouvu. Úřadující vítěz domácího poháru o tom informoval na klubovém webu.

"V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalý mládežnický reprezentant v minulosti vedle Plzně nastupoval i za Jablonec, nizozemský Alkmaar nebo České Budějovice. V české lize odehrál 128 zápasů s 22 vstřelenými brankami.

"Slovácko se poslední tři sezony drží na špici ligy. Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili," řekl Mihálik.

Další zprávy