Nizozemci natočili v Česku v utajení reality show. První díl viděly tři miliony lidí

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
7. 1. 2021 12:57
Štáb nizozemské veřejnoprávní televize NPO natáčel v Česku loni tajně reality show Wie is de Mol? (Kdo je zrádce?). Deset známých nizozemských osobností se podívalo do Mikulova, Lednicko-valtického areálu a zámku Jaroslavice nedaleko Znojma. První díl viděly tři miliony diváků, oznámila agentura CzechTourism.
Česko je nečekané krásné, něco mezi Toskánskem a Německem, popisuje moderátor Rik van de Westelaken | Video: Instagram/wieisdemol.avrotros

Populární televizní soutěže, která se nyní v Nizozemsku vysílá, se zúčastnilo deset známých nizozemských osobností a během natáčení plnily různé úkoly. Cílem bylo rozpoznat toho, kdo hru tajně sabotuje. Do reality show je prostřednictvím aplikace aktivně zapojena i veřejnost a fanoušci mohou každý týden hlasovat pro svého podezřelého.

Tvůrci, kteří obvykle natáčejí ve vzdálených destinacích, si na základě
dobré epidemiologické situace loni v létě vybrali Českou republiku.

Štáb o padesáti lidech za přísných hygienických opatření natáčel na více než třiceti místech v různých krajích po celém Česku. Natáčení muselo probíhat v přísném utajení. 

"Je to obrovský úspěch a ten nejlepší možný nekomerční způsob propagace České republiky v Nizozemsku," říká Petra Palečková, ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism Benelux, které se na natáčení podílelo.

První díl viděly podle agentury tři miliony diváků a obdivovat mohli například Mikulov, místa v Lednicko-valtickém areálu nebo zámek Jaroslavice. Ten je kulturní památkou, ale již několik let chátrá. V Jaroslavicích se například dříve natáčel film Andělská tvář či seriál Černí baroni.

V Jaroslavicích se natáčelo v klášteře nedaleko chátrajícího zámku.
V Jaroslavicích se natáčelo v klášteře nedaleko chátrajícího zámku. | Foto: ČTK

Agentura si slibuje nárůst návštěvnosti Česka

CzechTourism si od desetidílného pořadu, který bude vysílán během ledna a února, slibuje i zvýšený zájem nizozemských turistů o návštěvu Česka. 

"Je to období, kdy se plánují květnové a letní prázdniny," uvedla Palečková. A doplnila, že po natáčení reality show v Gruzii zaznamenala země mimořádný zájem ze strany nizozemských turistů, jejich počet meziročně narostl o 56 procent.

Pořad mohou diváci sledovat i on-line a na sociálních sítích existují kromě
oficiálních profilů také desítky fanouškovských profilů a skupin. Každý díl komentují youtubeři a aplikaci soutěže používá více než milion fanoušků.

"Celková mediální hodnota je proto nevyčíslitelná. Odhady se pohybují v desítkách milionů eur," doplnila ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism Benelux. 

Podívejte se na znělku soutěže:

Znělka nizozemské reality show "Kdo je zrádce", která se natáčela na Moravě | Video: NPO
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

AC Milán opět prohrál milánské derby, za Inter rozhodl Martínez

Fotbalisté AC Milán pokračují v nepřesvědčivých výkonech, po prohře v italském Superpoháru prohráli derby s Interem i ve 21. kole Serie A. O výhře 1:0 rozhodl brankou Lautaro Martínez. Neapol zvítězila na hřišti Spezie 3:0 a upevnila si suverénní vedení v tabulce. Dvěma góly se na páté výhře lídra za sebou podílel nigerijský útočník Victor Osimhen, který se šestnácti brankami vládne pořadí střelců. Fiorentina podlehla Boloni 1:2 i kvůli ruce Antonína Baráka. FC Turín si poradil doma s Udine 1:0 a vystřídal soupeře na sedmém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy