Nicki Minaj zrušila koncert Saúdské Arábii. Vadí jí, že režim porušuje lidská práva

ČTK ČTK
10. 7. 2019 8:51
Americká rapperka Nicki Minaj zrušila plánovaný koncert v Saúdské Arábii kvůli porušování lidských práv v zemi. V prohlášení dala 36letá rodačka z Trinidadu najevo, že tak chce podpořit práva žen i sexuálních menšin.
Nicki Minaj
Nicki Minaj | Foto: ČTK/AP

Nicki Minaj měla vystoupit na festivalu Jeddah World Fest v Džiddě, ale ve středu své vystoupení zrušila. Je pro ni důležité jasně vyjádřit svou podporu právům žen, lesbiček, gayů, bisexuálů, transsexuálů a nevyhraněných (LGBTQ) a svobodě vyjadřování.

Festival v Džiddě teprve minulý týden ohlásil americkou rapperku jako hvězdu koncertu plánovaného na 18. července. Obránci lidských práv poté zpěvačku vyzývali, aby v nábožensky konzervativní absolutní monarchii nevystupovala. Nicki Minaj je přitom známá svými nevázanými songy.

Organizace hájící lidská práva v minulosti často kritizovaly omezená práva žen v konzervativní monarchii. Také homosexuální chování je v Saúdské Arábii trestné.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy