Nicki Minaj zrušila koncert Saúdské Arábii. Vadí jí, že režim porušuje lidská práva

ČTK ČTK
10. 7. 2019 8:51
Americká rapperka Nicki Minaj zrušila plánovaný koncert v Saúdské Arábii kvůli porušování lidských práv v zemi. V prohlášení dala 36letá rodačka z Trinidadu najevo, že tak chce podpořit práva žen i sexuálních menšin.
Nicki Minaj
Nicki Minaj | Foto: ČTK/AP

Nicki Minaj měla vystoupit na festivalu Jeddah World Fest v Džiddě, ale ve středu své vystoupení zrušila. Je pro ni důležité jasně vyjádřit svou podporu právům žen, lesbiček, gayů, bisexuálů, transsexuálů a nevyhraněných (LGBTQ) a svobodě vyjadřování.

Festival v Džiddě teprve minulý týden ohlásil americkou rapperku jako hvězdu koncertu plánovaného na 18. července. Obránci lidských práv poté zpěvačku vyzývali, aby v nábožensky konzervativní absolutní monarchii nevystupovala. Nicki Minaj je přitom známá svými nevázanými songy.

Organizace hájící lidská práva v minulosti často kritizovaly omezená práva žen v konzervativní monarchii. Také homosexuální chování je v Saúdské Arábii trestné.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy