Nevkus. Plakáty k filmu Diana byly i v místě její smrti

ČTK ČTK
2. 10. 2013 9:15
Když se o pařížských plakátech dozvěděla britská veřejnost, byla v šoku
Foto: Bontonfilm

Paříž - Kritiku britských médií vyvolalo umístění plakátů k životopisnému filmu Diana v těch místech v Paříži, kde britská princezna Diana v roce 1997 zemřela při autohavárii.

Poutače se totiž objevily i u mostu Alma, kde k tragédii došlo. Distributoři je proto přemístili jinam.

Britský list Daily Mail označil původní umístění plakátů za "urážlivé".

"Nemohu najít slova, kterými bych popsala, co cítím vůči této cynické a ostudné snaze dělat rámus kolem tohoto filmu. Neměl se ani natočit," řekla v rozhovoru pro média jedna z nejlepších Dianiných důvěrnic Rosa Moncktonová.

Plakát, který vyvolal polemiku, má rozměry 120 centimetrů na 176 centimetrů. Po Paříži se jich rozvěsila tisícovka, uvedla distribuční agentura Le Pacte. Ve středu požádala, aby se odstranily plakáty z místa neštěstí, které se stalo pietním místem pro obdivovatele princezny.

Film, který se začal promítat i v Česku, se zaměřuje na poslední dva roky života princezny Diany a na její vztah s chirurgem Hasnatem Khanem. Britská kritika přijala snímek chladně.

 

Právě se děje

teď

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy