Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Nevíte, kam s odpadní vodou? Moderní čistička odpadních vod je řešením.

komerční článek
11. 1. 2021 14:19
My, co bydlíme v místech bez kanalizace zakončené čističkou, ten problém známe. Kam se splašky z mytí nádobí, toalety, sprchování nebo z pračky? Dostupné domácí čističky odpadních vod jsou dnes výborným řešením, které hravě utáhnou provoz vícečlenné domácnosti za nízkých provozních nákladů s velmi rychlou návratností investice.
Nevíte, kam s odpadní vodou? Moderní čističky odpadních vod jsou řešením.
Nevíte, kam s odpadní vodou? Moderní čističky odpadních vod jsou řešením. | Foto: komerční článek

Pusťte na věc breberky

O mechanicko-biologické čištění se v celém systému starají užitečné bakterie, které dokážou veškerý odpad rozložit a vodu vyčistit. V současné době na trhu najdeme natolik důmyslný systém, který brání zastavení čištění i po delší výluce v řádech měsíců, a proto se hodí také pro rekreační objekty.

Spása pro zahrádku

Poslední roky zažíváme nebývalá sucha, a proto se každá kapka na zalévání počítá. Moderní čistička odpadních vod odstraňuje naprosté maximum nečistot a zrecykluje odpadní vodu ve výjimečně kvalitní užitkovou vodu na zalévání. Denně to může být až několik set litrů zálivky, což pro zahrádkáře znamená skvělou obranu proti vyschlým záhonům a neúrodě.

Nevíte, kam s odpadní vodou? Moderní čističky odpadních vod jsou řešením.
Nevíte, kam s odpadní vodou? Moderní čističky odpadních vod jsou řešením. | Foto: komerční článek

Lepší investice než do zlata

Nejlepší čističky zajišťují stabilní provoz, který neruší ani hlukem nebo zápachem. Záleží pouze na zatížení čili množství odpadních vod, kdy je nutné objednat fekální vůz, aby vyvezl nerozložitelné zbytky. U vícečlenné domácnosti k tomu dojde zhruba jednou za tři roky.

Leckdo může namítnout, že pořizovací cena nejlevnějších čističek začíná na 70 tisících korunách. Ale vemte si, že odpadá měsíční vývoz žumpy a čtyřčlenná rodina tím ušetří až 45 tisíc korun ročně. Počáteční náklady se tím splatí raz dva.

Nevíte, kam s odpadní vodou? Moderní čističky odpadních vod jsou řešením.
Nevíte, kam s odpadní vodou? Moderní čističky odpadních vod jsou řešením. | Foto: komerční článek

Troufáte si na všechno sami?

Není to žádná sranda. Kvůli domácí čistírně odpadních vod musíte oběhat spoustu úřadů s výborně vypracovanou projektovou dokumentací. Jednak ji schvaluje příslušný vodoprávní úřad a pro její výstavbu je také třeba získat územní povolení. Pokud využijete vodu na zalévání, potřebujete hydrogeologický posudek kvůli vypouštění do podzemních vod. Dodavatelé jsou už na to připraveni, jednotlivá povolení s dokumentací připraví a úřady oběhají za vás.

Nabídka jde v dnešní době už tak daleko, že výrobci pro zákazníky umí vypracovat komplexní nabídku s výrobou zařízení na míru, dokumentací, povolením na úřadech, dopravou, výkopovými pracemi, instalací, zaškolením i spuštěním. Součástí je i kompletní servis a technická revize jednou za dva roky.

To vše vyjde přibližně na 200 tisíc korun. Je to pořád méně, než kdybyste platili jednotlivé položky zvlášť. Na první pohled velký balík peněz se však během několika prvních let vrátí zpátky v podobě ušetřených nákladů za měsíční vývoz. Čistírny je navíc možné pořídit na výhodné splátky a bez navýšení. Tak co? Už jste si rozmysleli, jakou čističku odpadních vod pro domácnosti si pořídíte?

 

Právě se děje

před 21 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy