Netradiční prázdniny? V Disneylandu ve Francii!

Ilona Víchová
30. 7. 2012 10:13
Netradiční dovolená, která nadchne každé dítě? Disneyland ve Francii!
Myšáci Mickey a Minnie slaví dvacetiny. Alespoň ve Francii.
Myšáci Mickey a Minnie slaví dvacetiny. Alespoň ve Francii. | Foto: Reuters

Snad každý z nás zná Mickey Mouse, Minnie, Goofyho nebo klasické postavy jako je Sněhurka, Bambi, Tarzan nebo nezapomenutelná Kráska a zvíře. Disney se stal více než symbolem pohádkových příběhů. Animované filmy a pohádky milují nejen děti, ale také rodiče na celém světě.

Dovolená v Disneylandu je snem každého malého dítěte. Walt Disney chtěl něco nového, netradičního. Právě proto se rozhodl v roce 1955, že změní zábavní průmysl na tematický park plný pohádkových postav a příběhů. Disneyland je zážitek pro celou rodinu.

Disneyland po celém světě

Svůj úspěšný plán prvně zrealizoval a postavil Disneyho kouzelné království v Anaheimu v Kalifornii. O několik let později postavil na Floridě zábavní park E.P.C.O.T., kde najdete vodní parky, hotely, noční zábavu a obchodní komplex. V 80. letech putují postavičky Walta Disneyho do Tokya. V roce 1992 se otevírali brány zábavy i v Evropě pod názvem Euro Disneyland. Právě Paříž dostala dostatek odvahy, aby takový obrovský projekt podpořila.

Foto: Aktuálně.cz

V blízkosti Paříže můžete strávit dovolenou na místě, kde každý objekt připomíná některý domek z pohádkového světa Walta Disneyho. Stačí nasednout do automobilu a jste za pár hodin cesty na místě. Některé cestovní kanceláře přímo nabízí zájezdy do Disneylandu. Navštivte Paříž a užijte si zábavu v parku s neuvěřitelnou atmosférou.

Den plný her

Disneyland v blízkosti Paříže se rozprostírá na 567 metrech čtverečních a je zcela jasné, že bude každý metr využitý k tomu, aby návštěvníky ohromil a pobavil. Park je tak rozsáhlý, že vám nebudou stačit ani dva dny. Přímo v areálu parku se nachází několik hotelů, kde budete osvobozeni od vstupného.

Pro návštěvníky je připraveno pět tematických částí. Jednotlivé části jsou určené různým věkovým kategoriím. Při putování od jedné atrakce ke druhé na vás v ulicích budou čekat známé postavičky a různé zábavné průvody či vystoupení.

Foto: Aktuálně.cz

První z pěti částí nese název Main Street USA. Jde o uličky z 19. a 20. století s dobovými automobily a kostýmy. Ve Frontierlandu na vás dýchne atmosféra divokého západu. Pokud milujete Karibik a džungle, pak se vydejte do části, která se jmenuje Adventureland.

Fantasyland je domovem Disneyho postaviček a Discoveryland přináší pohled na budoucnost očima evropských jasnovidců, jako byl Jules Vern nebo H. G. Wells.

Disneyland miluje úplně každý

Pirates of the Caribbean je neuvěřitelnou atrakcí, která si vzala inspiraci z filmu Piráti z Karibiku. Okolí na vás zapůsobí dojmem, že jste se ocitli v New Orleans v časech, kdy každým dnem měla vypuknout Občanská válka. Čeká vás putování na lodi, kde nebudou chybět ani výstřely z děla či hořící budovy v pozadí.

Foto: Aktuálně.cz

Milovníci vesmíru si užijí v atrakci Space Mountain: Mission 2. Horská dráha s vesmírnou tématikou, kde vás přejde smích, když po velkém stoupání přijde sjezd o rychlosti 68 km/h. Jednotlivé vláčky vypadají jako vesmírné rakety, takže očekávejte, že vás atmosféra vtáhne na tolik, že si budete připadat jako vesmírní kosmonauti.

Vaše děti nadchne atrakce It´s a small world. Putujete na malé lodičce, kdy vám po celou dobu hraje dětská písnička, která dala název celé atrakci. V The Hello Room vás pozdraví v několika jazycích a uvidíte obřad, který je zasvěcený kultuře daného kontinentu.

Návštěvníci se u této atrakce shodují v tom, že chytlavou melodii písně nedostanou z hlavy dlouhý čas. Atrakce Buzz Lightyear Laser Blast přináší atmosféru z filmu Toy Story 2. Čekat na vás bude známá animovaná postavička Buzz Rakeťák.

Kde a za kolik cestovat do Disneylandu

Disneyland se nachází asi 32 kilometrů východně od Paříže. Z České republiky se autem dostanete na dálnici A4, čeká vás úsek Reims-Paříž. Následně musíte sjet na výjezdu 14, kde už je park označný cedulemi s obrázkem Mickey Mouse. Z centra Paříže jezdí do Disneylandu podzemní dráha RER, linka A4. Nastoupíte ve stanici Marne-la-Vallée Chessy/Disneyland. Eurovíkend v Disneylendu začíná u cestovních kanceláří na částce od 5 tisíc korun.

Zábavní park je otevřený od pondělí do pátku od 10:00 - 19:00 hodin. O víkendu se brány zavírají až ve 22:00 hodin. Dospělý člověk si zaplatí vstupné v rozmezí od 1000 - 1400 korun.

Děti mají vstupné o něco málo snížené na 1000 korun. Dvoudenní vstupné stojí přes 2000 korun.

Pokud si Disneyland zvolíte za svou dovolenou, počítejte s frontami na jednotlivé atrakce.

 

 

Právě se děje

Další zprávy