Netflix má své první kino. Na deset let si pronajal slavnou newyorskou Paříž

Magazín Magazín
29. 11. 2019 7:08
Americká streamovací televize Netflix oznámila, že si na deset let pronajala slavné historické kino Paříž v New Yorku. Bude tu promítat svoje filmy, které následně vyšle do bojů o Oscary.
Herec Ray Liotta před kinem Paříž v New Yorku.
Herec Ray Liotta před kinem Paříž v New Yorku. | Foto: Profimedia.cz

Americká streamovací společnost Netflix oznámila pronájem historického biografu na svém Twitteru. Podle hollywoodského deníku Deadline je smlouva uzavřená na deset let. "Ikonické kino zůstane otevřené a stane se místem pro speciální akce Netflixu, promítání a premiéry," uvedla společnost. 

Newyorské artové kino funguje od roku 1948, kdy jej slavnostně otevřela samotná Marlene Dietrichová. Uzavřeno bylo letos v dubnu po 71 letech provozu, píše zpravodajský web BBC.

Názory na vstup Netflixu do světa kinematografie se různí. Zatímco řada filmových profesionálů to vnímá negativně s tím, že streamovací platforma bude mít na filmový svět zničující dopad, fanoušci znovuotevření proslulého newyorského kina přivítali s nadšením. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy