Neonové Tokio nabízí relaxaci a odpočinek v zahradách

Ilona Víchová
23. 4. 2012 8:36
Tokio, zábavné neonové město s krásnými oázami klidu v japonských zahradách
Foto: Žena

Hlavní město Japonska, které chce alespoň na jeden den navštívit každý mladý akční člověk, který má rád zábavu a kulturu. Metropole, plná neonových světel a spletí výškových budov, nabízí klidné chvíle v zelených oázách, kterými jsou upravované parky a zahrady.

Pokud chceme vyrazit do Tokia, čeká na nás dovolená na ostrově Honšú na pobřeží Tichého oceánu, v regionu zvaném Kantó. Rozloha přes dva tisíce kilometrů čtverečních poskytuje domov přibližně třinácti miliónům obyvatel. Nejvyšší koncentrace obchodu, financí, vzdělání a kultury dělá z Tokia nejrušnější město světa, které nese název Megacity.

Bechderoucí architektura na každém kroku

Prohlídka Tokia z nejvyšších městských budov je ideální volbou, jak město poznat se všemi jeho krásami. K těmto účelům velmi dobře poslouží budova, která se jmenuje Tokio věž. Její vzhled velmi nápadně připomíná pařížskou Eiffelovu věž. Výška 333 metrů předčila symbol Paříže o celých devět metrů. Při speciálních akcích se celá věž rozzáří neonovými barvami. Zajímavým patrem, lákajícím k návštěvě, je hned první patro s akváriem, kde je k vidění více než 50 tisíc ryb. Ve třetím patře na nás čeká muzeum voskových figurín a čtvrté patro nabízí uměleckou galerii Trick.

Další gigantickou stavbou, která poskytne neskutečný výhled, je 197 metrů vysoká Marunouchiho budova postávající před stanicí Tokio. Architektonický obr ukrývá kanceláře, obchody a kulturní a zábavní zařízení. Panoramatický výhled je turistům k dispozici v 38. patře.

Chrámy a zahrady nabízí odpočinek a relaxaci

Když chcete v Tokiu vidět úchvatné místo, čeká vás prohlídka Sensódži neboli Asakusa Kannon. Chrám Sensódži je nejznámější a  nejnavštěvovanější místo v hlavním městě Japonska. Byl vystavěný, aby ve svých útrobách chránil malou vzácnou zlatou sošku bohyně milosrdenství, kterou našli rybáři při rybolovu ve své síti. Chrám od té doby přitahuje zvědavce z celého světa. V případě, že vás zajímá historie města Tokia, je Asakusa vhodným průvodcem a informačním centrem. Žádný fotograf neodolá velké bráně Kaminarimon s obrovským lampionem. V blízkosti chrámu se nachází tržnice Nakamise s malými obchůdky nabízejícími tradiční suvenýry a chutná japonská jídla.

Foto: Aktuálně.cz

Rušné velkoměsto je přeplněné celou řadou velkých parků a zahrad, kde načerpáme novou sílu pro poznávání Tokia. Oázy doplňují energii a zklidňují duši plnou stresu. Nejvíce se jich nachází hlavně kolem Císařského paláce, které ukrývají pozůstatky hradního opevnění. Po celém okolí Tokia je možné navštívit parky Yoyogi, Hibiya, Ueno či Arisugawakinen nebo zahrady Kiyosumi, Shinjuku, Gyoen, Outer, Hama Rikyu nebo Shiba Rikyu. Počítejte s tím, že při návštěvě odevzdáte své peníze za vstupné.

Foto: Aktuálně.cz

Nejhezčí z nich je Hama Rikyu zahrada. Dříve jste v ní mohli spatřit vilky císařské rodiny a dnes si užijete příjemnou čajovnu a jezírko s mořskou vodou. Další překrásné jezero lemované velkými kameny se nachází v zahradě Kiyosumi. Klasický styl japonské zahrady zase najdeme na místě, se šíleně dlouhým názvem, Kyu Shiba Rikyu Onshi Teien zahrada.

Život v Tokiu

Ideálním místem pro milovníky nákupů je Ginza. Čeká vás obrovské množství obchodních domů, butiků a vynikajících restaurací. V nejrušnější části Tokia nakoupíte úplně všechno na co si vzpomenete. Na tomto úchvatném místě stojí i známe divadlo Kabuki-za. Další centrální obchodní čtvrtí je Nakamise a Shibuya. V Shibuye sídlí řada mocných společností, jako je například Casio, Google Japonsko, Microsoft Japonsko nebo Enix, výrobce videoher.

Foto: Aktuálně.cz

V případě, že se chceme vydat do Japonska, jediným možným dopravním prostředkem je letadlo. Přímé lety z pražského letiště do Tokia stojí kolem 15 tisíc korun za jednosměrnou letenku. Dovolená v Japonsku se u cestovních kanceláří pohybuje od 55 tisíc korun za osm dní.

 

 

 

 

 

 

Právě se děje

před 13 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy