reklama
 
 

Nemožné, právníci zkusí stopnout snímky nahé Kate

16. 9. 2012 18:45
Královský palác bude chtít zákaz šíření snímků s obnaženou vévodkyní

Londýn - Právníci britské královské rodiny budou v pondělí u francouzského soudu usilovat o zákaz dalšího šíření snímků s částečně odhalenou vévodkyní z Cambridge, které vyšly v pátek ve francouzském časopisu Closer.

Podle nedělního sdělení kanceláře vévody z Cambridge budou právníci také usilovat o finanční odškodnění za narušení soukromí.

Closer zveřejnil fotografie Kate "nahoře bez". Snímky byly pořízené během dovolené, kterou Kate trávila s manželem, princem Williamem, na zámku jejich příbuzného v Provence.

"Je to první slyšení a budeme usilovat o zákaz dalšího používání snímků. Povede to k procesu, během něhož budeme žádat odškodnění," uvedl mluvčí princovy kanceláře.

Berlusconiho stáj

V pondělí hodlá fotografie otisknout italský bulvární magazín Chi. Closer i Chi jsou součástí vydavatelství Mondadori, které patří bývalému italskému premiérovi Silvio Berlusconimu a které řídí jeho dcera Marina.

Královský palác zatím neoznámil, zda hodlá žalovat i Chi a irský bulvární list Irish Daily Star, který část snímků otiskl v sobotu také.

Podívejte se: Kate si podmanila Asii, William jí sekundoval

Zavřou noviny?

Pro irský deník by však mohla celá záležitost být osudná i bez žaloby. Jeho spolumajitel, britská společnost Northern and Shell patřící mediálnímu magnátovi Richardu Desmondovi, oznámil, že bude usilovat o uzavření irského listu.

Desmond, který vydává v Británii bulvár Daily Star, oznámil, že podniká okamžitě kroky k uzavření irské mutace. Nicméně tu vydává společně s největší irskou mediální společností Independent News and Media (INM), která se dnes královské rodině za otištění snímků sice "hluboce" omluvila, ale vyslovila se proti uzavření listu.

Britové taktně nic

Žádný britský deník nezveřejnil snímky poloobnažené Kate, přestože jejich autor je nabízel i v Británii.

Otištění fotografií vyvolalo vlnu pobouření v jindy často agresivních a nepříliš skrupulózních britských bulvárních listech.

Stejně tak reakce královského paláce značně kontrastuje s přijetím snímků nahého prince Harryho, Williamova bratra, které se nedávno objevily na internetu a otiskl je nakonec britský The Sun. Harryho snímky palác v podstatě přešel a neobrátil se na britskou komisi pro stížnosti na tisk.

V případě fotografií Kate nicméně Williamova kancelář nešetřila důraznými odsuzujícími výroky a obrátila se na soud.

Slyšení začne v pondělí v 18:00 SELČ v Nanterre na předměstí Paříže. Předpokládá se, že bude přístupné veřejnosti.

William, který je po svém otci Charlesovi druhým v pořadí na trůn, a Kate jsou nyní na cestě po Asii a Tichomoří. Cestu ukončí v úterý.

Fotografie kontroverzní titulní stránky francouzského časopisu Closer v sobotu otiskl i český bulvár.

autor: ČTK | 16. 9. 2012 18:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama