Němečtí nudisté chtějí chodit nazí i do lesa

Veronika Šmausová
25. 9. 2009 11:55
Berlín - Užívat si krás přírody bez oblečení na nudistických plážích přestalo německým vyznavačům nahoty stačit. Chtěli by k dispozici i lesní pěšinu v divočině.

Svým současným požadavkem mít vlastní nudistickou lesní stezku ovšem pobouřili i jinak velmi tolerantní německou společnost.

Myšlenka se zrodila v hlavě kempového manažera Heinze Ludwiga. Podle něj by první nahá německá stezka měla vést v pohoří Harz a být dlouhá 18 km.

"Někteří lidé jsou ale proti - nemá to přímou podporu obce. Takže teď chci, aby se všichni uklidnili, abychom o tom mohli zkusit mluvit příští rok," řekl Ludwig pro BBC.

První nudastezka do roka?

Příznivci "Freikourperkultur" (kultury svobodného těla, krátce FKK - pozn. red.) už navrhovanému schématu podporu vyjádřili. Navíc by to do oblasti centrálního německého pohoří přilákalo nudisty z celé země.

"Jde o skrytou oblast, daleko od provozu," říká Ludwig. "Za NDR se sem lidé chodili koupat."

Horliví nadšenci nudismu už stezku údajně vyzkoušeli. Pokud půjde vše podle plánů, mohla by se nudistická cesta oficiálně otevřít příští květen.

Prozatím jsou největší překážkou finance, které budou potřeba k vyčistění a udržování stezky, která je místy zarostlá.

Oblečení lidé by stezku mohli samozřejmě také používat. A ti, kterým se nudismus nelíbí, mají jít podle Ludwiga jinam.

"Když nechcete vidět lidi bez ničeho, pak byste se měli cesty sem zdržet," varuje Ludwig.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy