Popelka po sobě zanechala miliony truchlících fanoušků, píší německá média

ČTK Kultura ČTK, Kultura
9. 6. 2021 17:29
Jako o hvězdě, kterou proslavila filmová role v pohádce Tři oříšky pro Popelku, píší o Libuši Šafránkové přední německá média. Zpráva o jejím úmrtí se dostala na titulní stránky deníků Bild, Die Welt a Der Tagesspiegel nebo televize RTL.
Libuše Šafránková jako Popelka
Libuše Šafránková jako Popelka | Foto: ČTK

"Zemřela hvězda Tří oříšků pro Popelku," připomněl už v titulku zprávy portál německé mediální skupiny RND. Poznamenal, že role Popelky - macechou ustrkované dívky, do které se zamiloval princ - Šafránkovou proslavila. Film, který roku 1973 vznikl v československé a východoněmecké koprodukci, měl rovněž úspěch v zahraničí.

Pohádku mají rádi nejen Němci, ale také obyvatelé Skandinávie. O oblibě pohádky v Německu svědčí i to, že veřejnoprávní televize ARD ji během tří vánočních svátků odvysílala devětkrát. "Každý rok přiláká o Vánocích k televizím miliony diváků," dodává portál.

"Popelka zemřela a zanechala po sobě manžela, syna a miliony truchlících fanoušků," píše bulvární list Bild, který je nejprodávanějším německým deníkem. Připomíná také, že německý herec Rolf Hoppe, který ztvárnil krále, jehož syn se do Popelky zamiloval, zemřel před třemi lety ve věku 87 let.

"Velké obliby dosáhla díky hlavní roli v pohádce Tři oříšky pro Popelku z roku 1973," napsal o Šafránkové Die Welt. Podle něj je tento romantický snímek neoddělitelně spjatý s německými Vánocemi. Die Welt rovněž uvádí, že Šafránková hrála ve 150 filmech včetně oscarového dramatu Kolja.

Za hvězdu označil Šafránkovou též portál VIP.de, který se věnuje zprávám ze světa celebrit. O úmrtí české herečky informují i deníky ze Saska, kde se část filmu točila na zámku Moritzburg nedaleko Drážďan. Na to upozorňuje lipský list Leipziger Volkszeitung.

"Češi, a nejen oni, truchlí za svou nejoblíbenější pohádkovou princeznu," shrnuje saský deník Sächsische Zeitung. Podle něj se Šafránková potýkala s rakovinou plic a roku 2015 v telefonickém rozhovoru před Vánocemi děkovala německým fanouškům za přání a podporu.

 

Právě se děje

Další zprávy