Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Největší sraz elektromobilů v Česku se blíží

28. 8. 2020 11:24
V současné době na nás ze všech stran proudí informace o snahách zmírnit dopady klimatických změn a zlepšit tak kvalitu životního prostředí. Není tedy divu, že se lidstvo snaží nahradit produkty poháněné neobnovitelnými zdroji, zdroji obnovitelnými – například elektrickou energií z fotovoltaických panelů.
Elektrowesternový sraz v Boskovicích
Elektrowesternový sraz v Boskovicích | Foto: mala-elektromobilita.cz

A právě tomuto tématu se bude věnovat již v pořadí 3. elektrowesternový sraz, který se uskuteční v sobotu 19. září ve Westernovém městečku v Boskovicích. Samotnému srazu bude předcházet konference s tématem Tajemství elektromobility, která proběhne v pátek 18. září v Zámeckém skleníku v Boskovicích. 

Sraz elektromobilů v Boskovicích
Sraz elektromobilů v Boskovicích | Foto: mala-elektromobilita.cz

Vlastní elektromobil? Nechte si poradit od odborníků.

 Mnoho z vás zvažuje nákup elektromobilů, ale kdy je správný čas tento krok udělat? Už dávno neplatí, že auta na elektrický pohon jsou primárně pro nadšence a pro zábavu. Přijďte na konferenci Tajemství elektromobility a nechte se přesvědčit o tom, že elektromobil překvapí i náročné milovníky aut. Jak postavit Fotovoltaickou elektrárnu s rychlou návratností, jak nejlépe zužitkovat přebytky elektrické energie, jak skloubit elektromobil, bateriové úložiště a hybridní fotovoltaickou elektrárnu. I vy se můžete zeptat na konferenci přímo přednášejících - co zjistili po pěti letech praxe s těmito systémy. Co by dnes dělali jinak?

Mezi přednášejícími budou mimo jiné i Tesláček a Electro Dad, elektromobilisté s největší sledovaností. Pokud se chcete konference zúčastnit a dozvědět se tak více, je třeba si své místo rezervovat zde. https://www.kome2019.cz/events/konference-o-tajemstvi-elektromobility

Setkání na Main street
Setkání na Main street | Foto: mala-elektromobilita.cz

Více než 70 elektromobilů na jednom místě

Hlavní program nás čeká v sobotu 19. září. "Sraz bude jedinečný v tom, že si každý návštěvník akce bude moci přímo promluvit s vlastníky elektromobilů, kteří je denně využívají. Spolehlivost, návratnost, ekonomika, nabíjení, dojezd -  to jsou nejčastější otázky. Srazy mají skvělou atmosféru a tak se člověk od uživatelů elektromobilů dozví mnohdy více než v autosalonu. Dobře se pak dokáže rozhodnout, který elektromobil je pro něho ten nejvhodnější a kdy je ten správný čas." říká organizátor akce Mirek Matyáš. V letošním roce se očekává sraz až 70 elektromobilů. Samotný program začíná od 9. hodiny a kromě výše uvedeného si můžete zajet udělat elektromobilní diagnostiku, testy účinnosti rekuperace. Bude vás čekat představení elektromobilních novinek a také prezentace partnerů srazu. V případě zájmu budete mít i možnost objednat si elektromobily, wallboxy a fotovoltaické panely za zvýhodněných podmínek.

Soutěž ve střelbě z luku
Soutěž ve střelbě z luku | Foto: mala-elektromobilita.cz

Zúčastněte se a vyhrajte!

"Pro návštěvníky jsme připravili bohatý doprovodný program, který zaujme manželky elektromobilistů i děti," doplňuje organizátor akce. Přímo na místě se ve Westernovém městečku můžou návštěvníci zapojit do soutěže v rýžování zlata a těžbě lithia. Komu by to nestačilo, může se pokusit vyhrát v hodu tomahawkem, nebo třeba ve střelbě z koltu. Speciální program je připravený i na neděli - projížďka v elektrolodích v Punkevních jeskyních. Kompletní program naleznete na webových stránkách www.mala-elektromobilita.cz. Zde se zároveň můžete zaregistrovat pro účast v soutěži o pěkné ceny.

Těžba lithia
Těžba lithia | Foto: mala-elektromobilita.cz

Rádi soutěžíte a nemůžete do Boskovic?

V tom případě pro Vás organizátoři spolu s partnery srazu připravili Velkou internetovou soutěž, kde hlavní cenou je dodávka elektrické energie pro byt, nebo rodinný dům na jeden rok ZDARMA.

Získat bližší informace, popřípadě si přímo zasoutěžit můžete ZDE

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy