Největší Čech po Klausově peru: plavec pohřbený v písku

ČTK ČTK
10. 5. 2011 18:25
Nehoda se stala na soustředění rakouské plavecké reprezentace v USA
Takto o uvíznutí Jakuba Malého informoval list The Palm Beach Post
Takto o uvíznutí Jakuba Malého informoval list The Palm Beach Post | Foto: Repro: palmbeachpost.com

Pompano Beach (USA) - Soustředění rakouské plavecké reprezentace na Floridě se v neděli nečekaně zkomplikovalo, když jeden ze členů týmu zapadl do hluboké jámy v písku, kterou si sám vykopal.

Na 60 záchranářů jej pak dvě hodiny muselo na pláži vyprošťovat, uvedla agentura AP.

O kuriozní události informovaly stovky zpravodajských redakcí od Ameriky, přes Evropu až po australský kontinent. Jakub Maly se stal mediálně nejznámějším Čechem od doby, kdy si svět všiml příhody Václava Klause se slavnostním perem v Chile.

Devatenáctiletý pražský rodák Jakub Maly strávil část odpočinkového dne rakouské reprezentace tím, že několik hodin na pláži Pompano Beach kbelíkem hloubil díru v písku. Když do jámy hluboké více než dva metry a široké 1,8 metru z legrace skočil, celého jej zasypal písek.

Členové rakouského týmu mu okamžitě vyhrabali hlavu, aby mohl dýchat. Další dvě hodiny jej pak vyprošťovaly desítky záchranářů, protože hrozilo, že mu tlak písku poškodí vnitřní orgány.

"Vypadal v šoku, když jsme ho vyndali," řekla mluvčí místních záchranářů Sandra Kingová. Vážná zranění ale Maly podle všeho neutrpěl, nemocnice jej totiž v pondělí propustila.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy