Nejlepší práci na světě získal mladý Brit

Michal Štůsek Kristina Winklerová, Michal Štůsek
6. 5. 2009 8:05
Hamilton Island (Austrálie) - Brit Ben Southall se dnes ráno stal vítězem soutěže o "nejlepší práci na světě."
Boj o vysněnou práci si finalisté užívali
Boj o vysněnou práci si finalisté užívali | Foto: Reuters

Čtyřiatřicetiletý fundraiser a manažer pracující pro charitu se tak stal prvním výhercem nové soutěže, jejímž hlavním úkolem je oživit zájem turistů o lokaci Hamilton Island.

Jeho úkolem v příštích šesti měsících strávených na tropickém ostrově bude krmení ryb, čištění bazénu a především podpora místního cestovního ruchu.

Každý týden totiž musí na blogu informovat o dění na ostrově a své příspěvky doprovodit videozáznamem.

Za odměnu získá ubytování na pohádkovém ostrově zdarma a řadu dalších výhod, jako například volný vstup do přilehlých rekreačních zařízení.

Zaměstnavatel také ochotně proplatí všechny náklady na cestovné z hlavního města výhercovy země na ostrov a zpět.

Nový správce ostrova také získá veškerou techniku, kterou bude potřebovat k práci, jako jsou počítač a kamera, a těšit se může na četné výlety na další ostrovy ve Velkém bariérovém útesu.

Do zaměstnání výherce nastoupí 1. června.

Zájem z celého světa

O práci snů se ucházelo na 34 tisíc zájemců z celého světa a z nich jen padesát šťastných postoupilo do užšího výběru. Pouhá šestnáctka finalistů pak v neděli přiletěla na samotný Hamilton Island, patřící australskému státu Queensland, kde ji čekalo finální kolo pohovorů.

Okouzlit svého budoucího zaměstnavatele se soutěžící snažili nejrůznějšími způsoby. Zatímco někdo svou přihlášku do soutěže zinscenoval jako pouliční muzikál se sboristy, jiný se svlékl do plavek a za mrazu se procházel centrem města.

Výběr finalistů byl, co se týče jejich běžných povolání, skutečně pestrý.

Rozhodující souboj tak nakonec svedli rozhlasový moderátor z Jižní Koreje, tělocvikář ze Singapuru, rozhlasový DJ z Indie, recepční z Japonska, herečka z Německa, tlumočnice z Tchaj-wanu, managerové z Číny a z Irska, produkční ze Spojených států, student marketingu z Francie, australský fotograf žijící v Londýně, fotografka z Nizozemí, organizátor charity z Anglie, novinář z Kanady, studentka z Austrálie a televizní bavič z Nového Zélandu.

Hamilton Island je největším obydleným ostrovem ve Velkém bariérovém útesu. Nachází se velmi blízko k pobřeží Queenslandu a na návštěvníky zde čeká řada restaurací, obchodů a dalších aktivit, včetně zajímavých výletů.

Podnebí je po celý rok teplé a po většinu času se tak turisté mohou kochat jedinečnou kombinací modré oblohy, křišťálově průzračného moře a čistých písečných pláží.


 

Právě se děje

před 46 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy