Nejlepší hudebníci roku 2015? Zvítězí obchodní úspěch nad obsahem, míní recenzenti

8. 4. 2016 14:43
Podle recenzentů Aktuálně.cz si pro sošku hned v několika kategoriích dojde kapela Kryštof, popřípadě její zpěvák Richard Krajčo. A to podle některých i přesto, že jejich deska není to nejlepší za minulý rok.

Tipy na vítěze v kategorii Zpěvák roku

Richard Krajčo (Kryštof)
Richard Krajčo (Kryštof) | Foto: ČTK

Jarda Konáš: David Koller - ČeskosLOVEnsko i Miro jsou vyrovnané desky, Kollerovo charisma v kombinaci s comebackem Lucie ale v poslední době rezonuje víc jak mezi laickou veřejností, tak lidmi z branže.

Jan Mazura: Richard Krajčo - cenit zasluhuje především za vysokou a vyrovnanou kvalitu své tvorby, kterou potvrdil na loňském albu Srdcebeat. Popař, ale s vkusem.

Dan Maršalík: Miro Žbirka - V Praze žijící Slovák si po šedesátce splnil dětský sen. V legendárním nahrávacím studiu Abbey Road prvně natočil titulní skladbu k filmu Fair Play a následně mu bylo nabídnuto, aby v prostorách, kde kdysi tvořili The Beatles, natočil celé album. Povedenou deskou Miro navíc Žbirka může školit ambiciózní mladé české kapely z výslovnosti anglického jazyka.

Petr Adámek: Richard Krajčo - Richard Krajčo se poslední roky prezentuje hodně sebežroutsky a vypočítavě, ale (paradoxně i díky tomu) sbírá cenné body. A sebere i tuhle cenu.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy