Nejlépe se homosexuálům pracuje v MI5. Je to pro nás velké uznání, říká šéf kontrarozvědky

pej
19. 1. 2016 11:43
Britská kontrarozvědka nabízí svým homosexuálním zaměstnancům skvělé pracovní podmínky a zázemí. Její zaměstnaneckou politiku ocenila organizace Stonewall, která ji umístila do čela svého žebříčku. "Rozmanitost je pro MI5 zásadní, protože zastupujeme podobně rozmanitou společnost a hledáme ty nejtalentovanější lidi," uvedl generální ředitel MI5.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Britská MI5 v posledním čtvrtstoletí radikálně změnila postoj k homosexuálům. Na konci 90. let nesměli být v agentuře zaměstnáni, nyní jim podle organizace Stonewall nabízí to nejlepší možné zázemí v zemi.

Kontrarozvědka se na žebříčku 100 nejpřátelštějších zaměstnavatelů LGBT komunity, který vyhlásila organizace Stonewall, umístila na prvním místě. Informovala o tom britská média.

"Toto vyznamenání je pro nás velkým uznáním pokroku, kterého jsme dosáhli v posledních letech," reagoval generální ředitel MI5 Andrew Parker s tím, že se snaží podporovat co největší rozmanitost. "Ta je pro MI5 zásadní. Zastupujeme podobně různorodou společnost a rovněž hledáme ty nejtalentovanější lidi," dodal Parker.

List The Independent upozorňuje, že změna firemní politiky MI5 je v ostrém kontrastu s minulostí. Během studené války byla homosexualita považována za jedno z největších bezpečnostních rizik. Agentura dokonce měla kvůli odlišné sexuální orientaci monitorovat stovky lidí včetně politiků.

MI5 nezměnila svůj postoj ani po roce 1967, kdy ve Velké Británii byly homosexuální styky dekriminalizovány, a do konce 90. let ve svých řadách žádného gaye či lesbu nezaměstnala.

Ze zveřejněných údajů teď vyplývá, že v současnosti v ní pracuje více než 70 homosexuálů, a to napříč všemi odděleními včetně složek boje proti terorismu.

LGBT komunita je na pracovišti podporována v otevřené komunikaci, pro kterou byla zřízena i speciální sociální síť.

Organizace Stonewall sestavuje pořadí žebříčku na základě zaměstnanecké politiky a kultury firmy. Součástí jsou i rozhovory, během kterých specialisté zjišťují, jak se lidé v kolektivu cítí, když otevřeně promluví o své sexuální orientaci.

Podle ředitelky organizace Stonewall různorodost podporuje kreativitu a produktivitu pracovního týmu. "Víme, že lidé si vedou lépe, když mohou být sami sebou. Navíc bylo prokázáno, že různorodost vede k vyšší produktivitě a vytvoření pozitivního a tvůrčího prostředí," doplnila Ruth Huntová ze Stonewallu.

Dodala, že lidé s menšinovou sexuální orientací mají pro práci ve zpravodajské službě ty nejlepší předpoklady.

Šéf firmy Apple Tim Cook vyšel s pravdou ven a znovu ukázal, že sexualita nemá co dělat s profesí a že gay může být vzorem, říká šéfredaktor časopisu LUI Jakub Starý. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 5 minutami

Američtí demokraté už připravují znění ústavní žaloby na Trumpa

Američtí demokraté zahajují přípravu konkrétního znění ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. V projevu k národu to ve čtvrtek oznámila předsedkyně Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Nancy Pelosiová. Její slova potvrzují spekulace médií, že Sněmovna by o impeachmentu mohla hlasovat ještě do konce roku. Verdikt by pak vynesl Senát ovládaný Trumpovými republikány. "Demokracie je v sázce," varovala Pelosiová.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy