Nejkrásnější ulice v Evropě? Zabodovala Krymská v Praze

pej
17. 4. 2015 14:20
Americký deník The New York Times zahrnul do svého výběru dvanácti nejkrásnějších ulic v Evropě i Krymskou v Praze.
Krymská ulice v Praze
Krymská ulice v Praze | Foto: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia

Praha - Rubrika cestování amerického deníku The New York Times zveřejnila výběr dvanácti nejhezčích ulic evropských měst. Do výběru se kromě pařížské Rue de Charonne, milánské Ripa di Porta Ticinese nebo berlínské Rüdesheimer Strasse dostala i Krymská ulice v pražských Vršovicích.

"Ve starobylé Praze by se jistě našlo mnoho jiných, malebnějších míst. Krymská ale prošla v poslední době velkou změnou. Nová kapitola této špinavé a křivolaké ulice ve Vršovicích se začala psát otevřením kavárny Café v lese na čísle popisném 12," píše evropský dopisovatel The New York Times Evan Rail.

Americký novinář a publicista původem z Kalifornie dále chválí širokou síť zdejších kaváren, barů, uměleckých galerií a zároveň i vegetariánskou restauraci. "V Praze, která je vesměs poháněná vepřovým, je toto místo určitou vzácností," naráží na nedostatek vegetariánských, veganských a raw podniků v hlavním městě.

Novinář zároveň připouští, že to vršovická ulice nebude mít u turistů jednoduché v porovnání s pražskými lokalitami plnými historických památek. "Rozhodněte se ale sami. Cesta do toho místa trvá 15 minut jízdy tramvají z centra," vybízí čtenáře.

Specifickou atmosféru cítí v Krymské i jeden z místních kavárníků a zároveň majitel zmiňovaného Café v lese, Ondřej Kobza. "Když si od tohohle místa odmyslím auta, tak má skvělou atmosféru. Zároveň je tu hodně spřátelených podniků. Tohle místo je tím vyhlášené," dodává.

Kavárník Ondřej Kobza umístil po pianech do veřejného prostoru stoly se šachovnicemi. Jeho cílem prý není podobné aktivity pořádat, ale ukázat cestu jiným. Teď uvažuje o komunitní zahradě na střeše. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy